Niezapomniany koncert kolęd w kościele w Mąkoszycach

0

Sześć przepięknych kolęd w wykonaniu duetu przy akompaniamencie przygotowanym przez muzyków Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Taki koncert odbył się pod koniec stycznia w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Mąkoszycach. Pieśni bożonarodzeniowe zaśpiewali Jan Sowa i Aneta Staniszewska.


– Na co dzień działamy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy, a nasz koncert w kościele był podsumowaniem okresu bożonarodzeniowego. Oczywiście my z panią Anetą zapewniliśmy wokal, ale aranżację mieliśmy niecodzienną, bo muzykę do kolęd dostarczyło nam sześciu członków orkiestry dętej z Gdyni, a dokładniej mówiąc Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej RP – mówi nam w rozmowie telefonicznej Jan Sowa.

Dodajmy, że ze względu na obostrzenia sanitarne ilość miejsc w kościele w Mąkoszycach była ograniczona, jednak organizatorzy przygotowali również retransmisję wideo, którą można oglądnąć na profilu facebookowym „Mąkoszyce”.

Kolejny koncert w wykonaniu Jana Sowy będzie można usłyszeć z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy.