Artyści Brzeskiego Centrum Kultury triumfują na festiwalach. „Piast” ze złotem, „Antytemat Productions” z wyróżnieniem

0

W sobotę (05.06.2021) w Kołobrzegu odbyły się Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe. Jedną z kategorii był taniec ludowy, w której udział wziął Zespół Stylizowanych Tańców Ludowych „Piast” z Brzegu. Grupa przywiozła ze sobą złoty medal i dyplom potwierdzający zajęcie I miejsca. Artyści BCK – tym razem z Grupy „Antytemat Productions” – święcili triumfy także w niedzielę (06.06.2021), bo zostali wyróżnienie na festiwalu poświęconemu twórczości Kaczmarskiego.

Zespół Stylizowanych Tańców Ludowych „Piast” z Brzegu od przeszło 30 lat reprezentuje nasze miasto w Polsce i za granicami naszego kraju. W swojej historii grupa miała przerwy w działalności. Obecnie, od 1,5 roku zespół znów ćwiczy i znowu promuje Brzeg oraz polskie tańce narodowe i regionalne.

W sobotę (05.06.2021) w Kołobrzegu odbyły się Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe. Brzeski „Piast” wystąpił w festiwalu walcząc z innymi grupami zajmującymi się szeroko rozumianymi formami ludowymi. Werdykt jury nie pozostawił złudzeń – to właśnie brzescy tancerze okazali się najlepsi i zdobyli I miejsce. Dodajmy, że grupa ćwiczy pod okiem dyrektora Brzeskiego Centrum Kultury Jacka Ochmańskiego, który jest jej założycielem, choreografem i instruktorem.

Zespół otrzymał dwa I miejsca – w kategorii „Taniec ludowy zespół duży 19+” za swojego Krakowiaka oraz w kategorii „Zespół mały taniec ludowy 19+” za Kujawiaka.

Mamy złoto!!! Prosto Kołobrzegu dotarły do nas bardzo dobre wieści! (…) To dla nas wielka radość i kolejny sukces zespołu (Piast – od red.) po jego reaktywacji. Ogromne gratulacje dla tancerzy i dyrektora BCK – założyciela, choreografa i instruktora grupy Jacka Ochmańskiego!!! – czytamy w komunikacie opublikowanym na facebooku Brzeskiego Centrum Kultury.

Na kolejny sukces artystów z BCK długo nie trzeba było czekać, bowiem już w niedzielę (06.06) we Wrocławiu wyróżnienie zdobyła Grupa „Antytemat Productions”, prowadzona przez Joannę Bilowicką. Zespół wziął udział w przeglądzie „Źródło – Przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu” we wrocławskim Starym Klasztorze.

– „Przypomnijmy, że „Antytemat Productions” jest laureatem także zeszłorocznej edycji. W tym roku grupa zaprezentowała swój autorski utwór. Ogromne brawa i gratulacje (…)” – informuje BCK na swoim fanpagu.

Foto: BCK w Brzegu