5. Festiwal Książki w Opolu – brzescy miłośnicy słowa zachęcają do udziału

0

Wydarzenie to odbędzie się w dn. 11-13 czerwca na opolskim Placu Wolności. To jedna z największych imprez dla czytelników i miłośników słowa. Udział w niej wezmą także członkowie Klubu Literackiego „Brzeg”. O festiwalu pisze w swoim artykule Romana Więczaszek. 

Po długim czasie zamknięcia z książką w kąciku własnego domu zaplanowano dni zupełnej wolności dla Słowa, i to nie przez przypadek – na Placu Wolności w Opolu. Jest to święto dla autorów i wydawnictw (60 wydawnictw!). Na Scenie Plenerowej będzie się wiele działo, więc proszę uważać, żeby nie pogubić bliskich: mnóstwo stoisk, spotkań autorskich, warsztaty, atrakcje dla dzieci i nie tylko. Nie zabraknie również muzyki w formie koncertów. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą – drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a partnerami głównymi są Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu i Radio Opole

Wystarczy dobrze prześledzić program, czyli kliknąć w necie: 5 Festiwal Książki. Wydarzenia zaczynają się o g. 11, a kończą po g. 20.

My, autorzy z Brzegu zapraszamy szczególnie, gdyż niektórzy należą do Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Opolu i zasiądą przy stoisku ze swoimi książkami. Nie ma nic przyjemniejszego niż rozmowa z czytelnikiem. Zapraszamy serdecznie, będziemy w niedzielę od g. 15 przy stoisku nr 30 B. Zasiądą tu również w formie dyżurów ludzie pióra – coroczni goście Najazdów Poetów na Zamek Piastów (znamy się dzięki śp. Janusza Ireneusza Wójcika, poety i animatora kultury).

I przez trzy dni będziemy oddychać powietrzem, w którym przebywają sławy pisarskie i dziennikarskie. Z góry przepraszamy, że nie wymienimy wszystkich. Oto autorzy spoza Opolszczyzny, z którymi będzie można porozmawiać na żywo: Joanna Bator, Ryszard Ćwirlej, Wojciech Jagielski, Tomasz Kammel, Alicja Masłowska, Remigiusz Mróz, Marek Niedźwiecki, Prof. Stanisława Nicieja, Alicja Sinicka, Andrzej Stasiuk.

Tekst: Romana Więczaszek – Klub Literacki „Brzeg”