Muzeum Piastów Śląskich zachęca do udziału w warsztatach z pisania ikon

0
fot. MPŚl.

Chcecie uczynić pierwszy krok wtajemniczenia w świat ikon, w technikę ich powstawania, w sztukę, która fascynuje od stuleci ludzi Wschodu i Zachodu? Koniecznie musicie udać się do Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Warsztaty w tym zakresie odbędą się w lipcowe weekendy.


  • „Zapraszamy na organizowane przez nas warsztaty z podstaw pisania ikon. Będą je prowadzić: pani Ayana Clyburn, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, ze specjalizacją w Malarstwie i Rzeźbie Polichromowanej, oraz pani Alina Radzimowska z pracowni konserwacji zabytków Muzeum Piastów Śląskich. Podstaw pisania ikon uczestnicy warsztatów będą się uczyć w oparciu o typ ikony zwany mandylionem. Warsztaty będą trwały cztery dni przypadające na dwa lipcowe weekendy: 3-4 oraz 10-11 lipca br., soboty i niedziele, od godz. 9:00 do 14:00” – informuje Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Dodajmy, że liczba uczestników w warsztatach jest ograniczona. Koszt od osoby wynosi 100 zł. Bilety do nabycia w kasie muzeum.