Za nami „Święto Róży” w Różynie

0

W sobotę (31.07.2021r.) w Różynie odbył się festyn pn. „Święto Róży”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Sołectwo Różyna i Koło Gospodyń Wiejskich „Różynianki” w ramach Budżetu Obywatelskiego dla Gminy Lewin Brzeski edycja 2021.

„Święto Róży” to wydarzenie, którego głównym celem jest integracja społeczności z całej gminy oraz podtrzymanie tradycji sołectwa Różyna.

Festyn rozpoczął występ zespołu „Łosiowianie”, który śpiewająco witał gromadzących się gości i mieszkańców. Chwilę po godzinie 17:00 nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy przez Burmistrza Lewina Brzeskiego Artura Kotarę, Sołtys wsi Różyna Zofię Lisowiec oraz Członka Zarządu Województwa Opolskiego Antoniego Konopkę, którzy serdecznie przywitali uczestników i życzyli im wspaniałej zabawy. Oprócz tego, Burmistrz Lewina Brzeskiego pogratulował mieszkańcom Różyny tak wysokiej frekwencji w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego dla Gminy Lewin Brzeski. Na festyn „Święto Róży” oddano niemal 160 głosów.

Po części oficjalnej przyszedł czas na konkursy i zabawę. Jedną z głównych atrakcji był konkurs na „Najpiękniejszy Bukiet”, w którym udział wzięło sześć sołectw z terenu gminy Lewin Brzeski, które skomponowały przepiękne bukiety z kwiatów polnych. Wśród nagrodzonych znalazły się takie sołectwa jak: Nowa Wieś Mała – I miejsce, Łosiów – II miejsce, Chróścina i Przecza – ex aequo III miejsce. Laureaci odebrali z rąk Burmistrza Lewina Brzeskiego oraz Członka Zarządu Woj. Opolskiego nagrody pieniężne i rzeczowe, a dodatkowo każde z biorących udział w konkursie sołectw otrzymało sadzonki róż. Burmistrz Artur Kotara gratulował udziału w konkursie i umiejętności tworzenia tak wspaniałych dzieł, ciesząc się jednocześnie z faktu, iż to nie on musiał dokonywać tego trudnego wyboru zwycięzcy.

Po ogłoszeniu wyników konkursu na scenie pojawił się DJ Kris, który prowadził zabawy oraz konkursy dla dzieci. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji m.in. dmuchanych zamków, przejażdżki konnej, waty cukrowej, lodów. Jedną z propozycja, która skupiła uwagę zebranych na boisku sportowym w Różynie, był niewątpliwie pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu strażaków ochotników z OSP w Łosiowie, efektowny i przede wszystkim skuteczny.

Program festynu obfitował w wiele atrakcji artystycznych. Wystąpił m.in. finalista programu „Szansa na Sukces” Damian Lis, który zaprezentował swój kunszt muzyczny wykonując znane utwory polskie i zagraniczne. O godzinie 20:00 rozpoczęła się zabawa taneczna, podczas której czas umilał Zespół „Transfer” oraz DJ Igła.

Sołtys wsi Różyna składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wspaniałego festynu, m.in.: KGW Różynianki oraz mieszkańcom Różyny, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosiowie, pracownikom Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim, firmie „Midrex” z Brzegu, Państwu Stankiewiczom, zespołowi „Łosiowianie” oraz Panu Waldemarowi Pełechowi za  poprowadzenie warsztatów artystycznych, które odbywały się w tygodniu poprzedzającym festyn.

Wielkie podziękowania składane są również wszystkim darczyńcom i sponsorom: Fundacji „Potrafisz Polsko”- Pawła Kukiza, Opolskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, Bankowi Spółdzielczemu Grodków – Łosiów, Firmie Jeronimo Martins Polska, Firmie Froneri Polska, firmie Petro Gum, Państwu Dmytryk, Państwu Lenartowiczom.

 – Oby do następnego – jeszcze wspanialszego – „Święta Róży”! – przekazała Zofia Lisowiec.