Biesiada Piwna w Wozowni i Klubie Wojskowym. Tłumy brzeżan wzięły udział w wydarzeniu. [PODSUMOWANIE]

0

Za nami ósma edycja Brzeskiej Biesiady Piwnej, która odbyła się w dn. 25-26 września w Brzegu – na terenie restauracji „Wozownia”, Klubu Wojskowego 1. Brzeskiego Pułku Saperów i WSHE. Przez dwa dni odbyło się wiele propozycji artystycznych, ważny był także aspekt historyczny wydarzenia.

8. edycja Brzeskiej Biesiady Piwnej to edycja, którą organizatorzy mogą uznać za udaną. Przypomnijmy, że wydarzenie odbywa się zgodnie z pomysłem i inicjatywą podjętą przez właścicieli restauracji „Wozownia” – Janusza i Aleksandry Piotrowiczów.

Impreza co roku ma tło historyczne, to jest ważne wydarzenie, któremu jest poświęcona. W tym roku była to 100. rocznica III Powstania Śląskiego. Więcej o kontekście historycznym pisaliśmy tutaj: https://brzeg24.pl/aktualnosci/188569-patriotyczna-biesiada-w-klubie-wojskowym/.

Jednym z najważniejszych punktów wydarzenia było uroczyste odszpuntowanie beczki piwa, które dało sygnał do biesiadowania do późnych godzin nocnych. Na scenach przez dwa dni zaprezentowali się m.in. tacy artyści jak: orkiestra dęta pod batutą Józefa Problika, zespoły z Klubu 1. Brzeskiego Pułku Saperów,  grupa „Folk Ekspres”, brzescy wykonawcy – W. Romanowicz i G. Kuryło oraz Małgorzata Kalińska.

To tylko niektóre z głównych atrakcji wydarzenia. Nie zabrakło także rekonstrukcji historycznych i atrakcji wojskowych. Dodajmy, że przez dwa dni w imprezie wzięły udział tłumy brzeżan, którzy chętnie uczestniczyli we wszystkich punktach programu.

To super wydarzenie! Bawiliśmy się świetnie, już nie możemy się doczekać kolejnej edycji. Fajnie, że organizatorzy zaplanowali też część historyczną. – komentowała jedna z uczestniczek Biesiady.

Przypomnijmy, że wydarzenie zostało zorganizowane przez restaurację „Wozownia” z Brzegu, 1. Brzeski Pułk Saperów im. gen. Tadeusza Kościuszki i Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu. Imprezę patronatem objęli: Marszałek Województwa Opolskiego, Opolska Izba Gospodarcza, OROT oraz Stowarzyszenie Przyjaciół 1. Brzeskiej Brygady Saperów „Pionier”.

Miejmy nadzieję, że za rok czeka nas równie udana następna edycja Biesiady Piwnej.