Ostatnie przygotowania do 4. edycji Recitalu na Zamku Bel Canto

0
Dominika Zamara
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

8. czerwca na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbędzie się muzyczna uczta z udziałem utalentowanej artystki Dominiki Zamary. Diva operowa koncertująca na międzynarodowych scenach ponownie odwiedzi Brzeg, aby wystąpić na mieszkańców naszego regionu.


  • „Drodzy miłośnicy, sympatycy muzyki, kultury, sztuki i dobrej książki. Klub Książki Herbacianej serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, jakim jest IV edycja Recitalu na Zamku Bel Canto. Nasz mały Wawel skąpany czerwcowym słońcem, jak co roku zamieni się w Operę. To będzie wspaniały, letni czas, a znamienici Artyści przeniosą nas w świat muzyki wybitnych kompozytorów” – informuje Ewa Wróbel, inicjatorka i organizatorka muzycznego wydarzenia.

Tym razem Dominika Zamara wystąpi w towarzystwie duetu fortepianowego z Toskani „Fini – Giorgini”. Siena Fini i Pietro Giorgini, to znakomici artyści, wybitni muzycy i profesorowie uczelni. W repertuarze tegorocznego Recitalu na Zamku Bel Canto pojawią się m.in. utwory i kompozycje F. Chopina, S. Rachmaninowa, W. A. Mozarta, V. Bellini, czy W. Gomeza.

Dodajmy, że patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Starosta Powiatu Brzeskiego, natomiast współorganizatorami recitalu są: Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna w Brzegu, Starostwo Powiatu Brzeskiego oraz Bank Spółdzielczy w Brzegu. Tygodnik Panorama Powiatu oraz portal Brzeg24.pl objęły Recital na Zamku Bel Canto patronatem medialnym.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama
Reklama