Spotkanie z książką, czyli Dzień Bibliotekarza w Klubie Wojskowym

0
fot. Klub
Reklama
Reklama
Reklama

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, puste serca wzruszeniem; miłości dodaje skrzydeł, trudowi ujmuje ciężaru; w martwotę domu wprowadza życie, Życiu nadaje sens – (Kornel Makuszyński, Poezje Wybrane).


8 maja b.r. obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji pracownicy Klubu Wojskowego przygotowali tematyczne wydarzenie kulturalne ,,Spotkanie z książką”, na które zaproszeni zostali zarówno najaktywniejsi czytelnicy i pasjonaci książek, a przede wszystkim nasza pani bibliotekarka Joanna Watras.

Wyjątkowych uczestników „Spotkania z książką” powitała kierownik klubu Jana Koronkiewicz, która jednocześnie zaprosiła serdecznie do wspólnego celebrowania uroczystości. Sympatyczne spotkanie przy kawie i słodkościach rozpoczął znakomity występ młodych artystów naszego klubu. Na scenie zaprezentowali się: Ignacy Woszczyna w piosence „Ołowiany generał” (instruktor Jana Koronkiewicz) oraz Teatr Tańca Biedronki Junior w spektaklu „Calineczka” (instruktor Anna Glińska) . Wszyscy wykonawcy otrzymali zasłużone, gromkie brawa i drobne upominki. Nie zapomnieliśmy również o naszych czytelnikach, którzy w ramach wyróżnienia także zostali uhonorowani pamiątkowymi podarunkami. Uroczystego ich wręczenia dokonała kierownik Klubu Wojskowego.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

Na spotkanie został zaproszony również st. chor. sztab. Bogusław Barański Do największych pasjonatów czytelnictwa Biblioteki Klubu Wojskowego należą m.in.: Aldona Krzyżanowska, Aleksandra Nowakowska, Alicja Ścibior, Janusz Koronkiewicz. Tacy czytelnicy to największy skarb i źródło inspiracji dla bibliotekarza. Dzień Bibliotekarza stanowił również znakomitą okazję, aby docenić rolę pracowników biblioteki w szerzeniu wiedzy i miłości do książek, które doprawdy warto czytać. Nic tak nie pobudza wyobraźni, nie poszerza horyzontów umysłowych i nie rozwija wspaniałego polskiego słownictwa jak książki, które wprowadzają nas nie tylko w świat pełen wrażeń i emocji, ale także wymarzonego wypełnionego przygodami życia. Wniosek może być tylko jeden – czytajmy książki!

Zapraszamy do Biblioteki Klubu Wojskowego w Brzegu, ul. Piastowska 4, od wtorku do piątku w godzinach 13.00 – 18.00.

Reklama
Reklama