Powitanie lata w Klubie Saperskim

0
fot. Klub
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W piątek 14 czerwca b.r. na dziedzińcu Klubu Wojskowego w Brzegu zaprezentowali się mali i duzi artyści.

Niezwykły koncert pod nazwą „Jeszcze w zielone gramy” został przygotowany na zakończenie roku artystycznego i jednocześnie na przywitanie najcieplejszej pory roku. Na scenie zaprezentowały się grupy taneczne i wokalne, a także soliści i recytatorzy na co dzień przygotowujący się do występów i konkursów pod okiem instruktorów Klubu Wojskowego.

Najmłodsze „Biedronki” przygotowane przez Annę Glińską mogliśmy podziwiać w tańcu i śpiewie. Julia Dobrowolska przygotowała taneczne „Inwencję Showdance” oraz „Inwencję Junior”. Wokalnie zaprezentowała się grupa „Inwencja” oraz soliści: Ignacy Woszczyna, Wiktoria Marciniak i Wiktoria Tereszkiewicz, przygotowani przez Janę Koronkiewicz. Rewelacją okazał się chłopięcy zespół wokalny „Super chłopcy” oraz recytatorka Jaśmina Kużdżał (również pod opieką Jany Koronkiewicz). Pomiędzy utworami krótkie teatralne wstawki zaprezentowali Zofia Łukaszów, Ignacy Woszczyna i Jaśmina Kużdżał. Na scenie pojawił się zespół „Vidmo” przygotowany przez Rafała Ochocińskiego.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

Dziedziniec Klubu Wojskowego tego dnia wypełnił się widzami. Zebranych, wśród których był dowódca pułku ppłk. Krzysztof Jaroszek, przywitała Jana Koronkiewicz. Na widowni zasiedli też członkowie stowarzyszeń współpracujących z Klubem Wojskowym.

Piątkowy koncert był okazją do podsumowania roku artystycznego. Wśród sukcesów na pewno trzeba odnotować nagrodę Grand Prix XVII Festiwalu Piosenki Żołnierskiej „Czym dla wojska jest piosenka” w Lublińcu, którą otrzymała szer. Wiktoria Marciniak. Ona została też laureatką specjalnego odcinka telewizyjnej „Szansy na sukces”. W Lublińcu też pierwszą nagrodę zdobyła grupa wokalna „Inwencja”, a wszyscy ci artyści to podopieczni Jany Koronkiewicz. Na uwagę zasługują również laureaci dalszych miejsc i wyróżnień: Milena Wiącek, Teatr „Inwencja”, Urszula Kużdżał, Jaśmina Kużdżał, wokalna „Inwencja Junior” i taneczna „Inwencja Junior”. Artystom oraz instruktorom gratulował sukcesów i serdecznie podziękował dowódca pułku ppłk Krzysztof Jaroszek.

Sukcesy artystyczne są efektem współpracy instruktorów i artystów, z którymi pracują. Jedną z nich jest wieloletnia instruktorka Klubu Wojskowego Anna Glińska od 20 lat pracująca z grupami tanecznymi, wokalnymi i teatralnymi. W tym roku za swoją dotychczasową pracę została wyróżniona medalem „Za zasługi dla kultury w Wojsku Polskim” przyznanym przez dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON.

Piątkowy koncert był barwny i dynamiczny, a artyści występujący na scenie nagradzani byli gromkimi brawami. Był jednocześnie świetnym wstępem do nadchodzącego lata i zbliżających się wakacji. Teraz przed dziećmi i młodzieżą dwa miesiące wolnego, a przed instruktorami przygotowania do kolejnego sezonu.

R.O.

Reklama
Reklama
Reklama