Kolędowanie z Golec uOrkiestrą w Skarbimierzu

1

16.01.2015. w niedzielę o godzinie 16:00 odbył się w Skarbimierzu-Osiedle koncert zespołu Golec uOrkiestra. Obejrzało go około 700 widzów. Chętni zaczęli się schodzić już przed godziną 15:00. Jeszcze przed rozpoczęciem koncertu kościół pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika był pełny po brzegi.


 

Pierwszeństwo mieli goście posiadający zaproszenia, ale znalazło się miejsce również dla tych bez wejściówek. Liczna była także publiczność przed kościołem, która mogła obejrzeć koncert na telebimie.

Zespół Golec uOrkiestra wystąpił w dziesięcioosobowym składzie. Przygrywając na znanych i mniej znanych instrumentach bracia Łukasz i Paweł Golec oraz Edyta odśpiewali znane polskie kolędy i pastorałki swojego autorstwa. Wraz z zespołem śpiewali również widzowie. Koncert trwał około 1,5 godziny, a na prośbę ks. Stanisława Grzechynki zagrano kilka bisów w tym utwór „Leć muzyczko” dedykowany św. Janowi Pawłowi II.

Skarbimierska publiczność nagrodziła zespół owacjami na stojąco. Po koncercie i podziękowaniach z obu stron, można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z muzykami oraz kupić ich płyty. Artyści chętnie rozdawali autografy wszystkim zainteresowanym.

Koncert z pewnością podobał się przybyłym gościom. Mamy nadzieję na więcej tego typu imprez w Gminie Skarbimierz, bo zainteresowanych nie brakowało a pozytywne wrażenia pozostaną w nas na długo.

Magdalena Zamoroka