Literacka „MAJstersztuka”

0
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość

Stowarzyszenie Żywych Poetów, Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu oraz Niezależny Ośrodek Kultury „Herbaciarnia” zapraszają na cykl imprez literackich „MAJstersztuka”.


 

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Od końca kwietnia aż do początku czerwca odbywać się będą w Brzegu spotkania autorskie i inne wydarzenia kulturalne związane z szeroko pojętą sztuką słowa pisanego. Organizatorzy zadbali o bardzo bogaty repertuar, zapraszając do naszego miasta pisarzy z najwyższej półki. Podczas spotkań autorskich będzie można nie tylko zapoznać się z najnowszą twórczością autorów, ale również uczestniczyć w dyskusjach lub wzbogacić się o autograf któregoś z zaproszonych gości.

Jednym z punktów „MAJstersztuki” będzie, odbywającą się po raz kolejny w Brzegu, akcja „Poeci dla Tybetu”, o której więcej można dowiedzieć się w niniejszym tekście oraz na fanpage’u o tej samej nazwie.

Zapraszamy do uczestniczenia w „MAJstersztuce”. Wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy.

27 kwietnia, godz. 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna, NISZA

Spotkanie autorskie Jacka Dehnela – poety, prozaika, felietonisty, malarza, laureata Nagrody Kościelskich i Paszportu Polityki, dwukrotnie nominowanego do  Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus (za „Lalę” i „Saturna”), trzykrotnie nominowanego do Nagrody Literackiej Nike (za „Balzakiana”, „Ekran Kontrolny” i „Saturna”).

 

8 maja, godz. 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna, NISZA

Spotkanie pod hasłem „Od stacji Bielawa Zachodnia do Krysuviku i jeszcze dalej” z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim – poetą, prozaikiem, autorem trzech tomów wierszy po islandzku i angielsku, nominowanym do  Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus i Literackiej Nagrody Nike.

 

9 maja, godz. 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna, NISZA

Spotkanie pod hasłem „Postkolonializm” z Tomaszem Różyckim – poetą, prozaikiem, tłumaczem, laureatem Nagrody Kościelskich za poemat „Dwanaście stacji”, nominowanym do Literackiej Nagrody Nike (za tom poetycki „Kolonie”).

 

20 maja, godz. 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna, NISZA

Spotkanie pod hasłem „Geniusze” z Mariuszem Urbankiem – pisarzem i publicystą, autorem  książek: „Broniewski. Miłość, wódka, polityka”, „Brzechwa. Nie dla dzieci”, „Tuwim. Wylękniony bluźnierca”, „Jan Nowak-Jeziorański. Biografia opowiadana”, a ostatnio monografii o lwowskiej szkole matematycznej „Geniusze”

 

6 czerwca, 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna, NISZA

Spotkanie pod hasłem „Faktoria w mundurze” z Maciejem Filipkiem i Ryszardem Słonecznym – autorami, których tomiki poetyckie zostały w ostatnim czasie wydane przez Stowarzyszenie Żywych Poetów.

Ponadto w programie: monodram Teatru Fieter oraz recital duetu Bukowski/Dwornik.

 

Poeci dla Tybetu

Poeci dla Tybetu to pierwszy w Polsce, zakrojony na szeroką skalę, projekt literacki dla Tybetu i o Tybecie. To swoisty głos w sprawie, będący wyrazem poparcia i solidarności z tymi, którym odmawia się prawa do wolności słowa, sumienia i przekonań.

Do projektu, kilka lat temu, zostali zaproszeni poeci z całej Polski. Przez ten czas powstało kilkaset wierszy prezentujących odmienne spojrzenia na Tybet i Tybetańczyków, ich los, teraźniejszość, przeszłość i przyszłość.

Akcja „Poeci dla Tybetu” odbywająca się w ramach imprezy „MAJstersztuka” to kontynuacja wspomnianych działań, nie będąca aktem politycznym, ale wyrazem obaw o ludzi, którzy podobnie jak jeszcze niedawno my, dziś nie mają praw.

 

15 maja, godz. 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna, NISZA

Spotkanie pod hasłem „Dwa lata w Phenianie i inne teksty” z Arturem Nowaczewskim – poetą, prozaikiem, krytykiem, laureatem Nagrody Fundacji ks. Janusza St. Pasierba, stałym współpracownikiem Magazynu Apokaliptycznego „Czterdzieści i Cztery”.

 

16 maja, godz. 16.00, N.O.K. Herbaciarnia

Spotkanie dyskusyjne pod hasłem „Gdzie jest Wolny Tybet?” z Adamem Koziełem – działaczem na rzecz praw człowieka, tłumaczem Dalaj Lamy, publicystą.

 

16 maja, godz. 18.00, N.O.K. Herbaciarnia

„Wiersze dla Tybetu” – czytanie wierszy przez autorów wspólnej edycji pism „Fragment” i „Nowy BregArt”, aukcja książki artystycznej zawierającej wiersze ze wszystkich edycji akcji.

 

16 maja, godz. 19.00, N.O.K. Herbaciarnia

Performance literacko-muzyczny w wykonaniu formacji „Kutabuk” z Gdańska oraz „One Man Riot Rangzen Band” z Brzegu.

majstersztuka1

majstersztuka2

Reklama
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA