Festyn rodzinny w Kopaniu

0

Dmuchańce dla dzieci, zabawy z Seledynkiem, zabawa taneczna, stoiska gastronomiczne – to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowano w ramach festynu rodzinnego w Kopaniu. Organizatorami imprezy, która odbyła się w sobotę 18 lipca 2015 byli: Sołtys Kopania – Małgorzata Krakowiak, Rada Sołecka Kopania oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu.


Punktualnie o godzinie 17:00 na placu przy Domu Ludowym w Kopaniu, rozpoczęła się wspólna, rodzinna zabawa. Jak zwykle w przypadku rodzinnych festynów najwięcej atrakcji przygotowano dla dzieci. Specjalne animacje przeznaczone dla młodszej publiczności przygotował brzeski Seledynek. Wśród nich były: zabawy taneczne, pokazy mega i mini baniek mydlanych, baloniki, animacje plastyczne, tatuaże oraz animacje muzyczne. Dodatkowo organizatorzy zadbali również o atrakcje wymagające sporej sprawności fizycznej. Do takich zaliczyć trzeba, m.in. park linowy i strzelnicę ASG. Gminna Biblioteka Publiczna ze Skarbimierza zapewniła z kolei dmuchane zjeżdżalnie i baseny z piłeczkami dla najmłodszych.

Wszyscy mogli też spróbować swoich sił w specjalnej konkurencji jaką był slalom w alkogoglach użyczonych przez szkołę nauki jazdy  „Auto Świat” ze Skarbimierza. W trakcie trwania tej konkurencji udzielono sporo wskazówek i porad dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także tego jak zdrowo i bezpiecznie spędzić wakacje.

Organizatorzy zadbali o nagrody i poczęstunek dla dzieci i dorosłych. Zwieńczeniem rodzinnego festynu w Kopaniu była zabawa taneczna. Potańcówka pod gołym niebem, którą muzycznie poprowadził zespół Evita, trwała do białego rana.

 

Zdjęcia: Seledynek i GBP Skarbimierz