Dożynki Gminne w Dobrzyniu [fotorelacja]

1

Święto Plonów w Gminie Lubsza w tym roku odbywa się w Dobrzyniu. Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 13:00. W programie znalazły się występy zespołów lokalnych, amatorów i profesjonalistów. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Volare. Dożynki Gminne w Dobrzyniu zakończą się zabawą taneczną, która rozpocznie się po 22:00.


 

Aktualnie na dożynkowej scenie prezentuje się zespół „Magic&Greg&Józek”.

Dożynki rozpoczęły się Mszą Świętą. Tuż po niej odbył się tradycyjny konkurs koron i wieńców dożynkowych. Jury w składzie: Jacek Ochmański, Genowefa Prorok oraz Stanisław Kowalczyk wytypowali zwycięzców. Wyróżnienia zdobyły sołectwa: Dobrzyń, Nowy Świat, Tarnowiec, Borucice, Kościerzyce, Szydłowice, Lubsza, Nowe Kolnie, Czepielowice i Śmiechowice. Trzecie miejsce przypadło w tym roku sołectwu Błota, drugie przyznano dla Raciszowa. Za najpiękniejszą koronę jury uznało koronę z Piastowic, której twórcy zdobyli główną nagrodę – 500 złotych.

Za nami także zabawy i animacje dla dzieci, które poprowadził instruktor Coco Dance Center (warsztaty taneczne) oraz Seledynek. Na scenie zaprezentowały się też zespoły Petarda z Tarnowca, Katarzyna i Lucjan Derega, zespół Życzenie, Bożenki, Leśne Echo i Evita.

Organizatorzy mogą pochwalić się ogromną frekwencją na imprezie. Wszyscy widzowie oczekują zaś na koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Volare, który zaprezentuje się już za kilkadziesiąt minut.

[fotorelacja]