Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem w Grodkowie

0

W środę 4 listopada w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publiczne w Grodkowie odbyło się spotkanie z Jackiem Hugo – Baderem, dziennikarzem, specjalistą od tematyki związanej z Rosją.


Jacek Hugo – Bader z wykształcenia jest pedagogiem, a od 1990 roku pracuje w Gazecie Wyborczej. Wcześniej pracował jako socjoterapeuta w poradni małżeńskiej, jako wagowy w punkcie skupu trzody chlewnej i ładowacz na kolei. Prywatnie lubi biegać na nartach i spacerować po lesie z psem. Jest jednym z najbardziej cenionych w Polsce reporterów zajmujących się krajami byłego ZSRR. W sumie spędził tam cztery lata. Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny i Tybet przejechał na rowerze. Kajakiem z kolei przepłynął jezioro Bajkał.

Spotkanie z autorem można uznać za niezwykle udane i ciekawe, bowiem Hugo – Bader z wielkim zaangażowaniem i pasją opowiadał m.in. o tym jak został dziennikarzem, o swojej pierwszej podróży do Rosji, o swoich książkach i o relacjach z bohaterami swoich książek. Obecni na spotkani mogli się także dowiedzieć co najbardziej ciekawi autora w ludzkiej naturze.

Dziennikarz sporo mówił także o emocjach, jakie towarzyszą mu przy pisaniu, a także o tym jak rozumie pojęcie dobrej i rzetelnej pracy dziennikarskiej.

Spotkanie przebiegło w niesamowitej atmosferze, którą pan Jacek stworzył swoimi niezwykłymi opowieściami, które oczarowały wszystkich obecnych. Żałować powinni Ci, którzy na spotkaniu się nie pojawili.

fotorelacja – Miejska i Gminna Biblioteka w Grodkowie.