Listopadowe koncerty w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

0

Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu oprócz wystaw czasowych i stałych, tradycyjnego dla muzeów „zwiedzania” pięknych wnętrz zamku, przyzwyczaił Brzeżan i turystów do bogatej oferty koncertowej. Najbliższy koncert odbędzie się już 07.11.2015, kolejny zaś 19.11.2015. Szczegóły obu koncertów przedstawiamy poniżej. 


W sobotę 07.11.2015, o godzinie 18:00 w brzeskim zamku, odbędzie się koncert muzyki sakralnej i rozrywkowej w wykonaniu chóru Sanctus Andreus z Bielan Wrocławskich. Sanctus Andreus jest chórem osiemnastoosobowym, który na początku swojej działalności był chórem kościelnym. Od dwóch lat śpiewa i koncertuje pod dyrekcją Agnieszki Niezgody, która z zawodu jest dyrygentem chórów, a sama śpiewa w chórze Filharmonii Wrocławskiej.

Koncert, który chór zagra w sobotę 07.11.2015 w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, składać się będzie z 2 części – sakralnej i rozrywkowej. W I części – sakralnej, usłyszeć będzie można takie utwory jak: Kto szuka Cię, Pieśń – wiersz Jana Kochanowskiego, Bogurodzica, Pater Noster, Ave Maria, Ave Maris Stella i Angelus Domini. W części drugiej – rozrywkowej, nie zabraknie z kolei, takich utworów jak: When I fall in love, Moon River, Michelle, Deszczoraz Umówiłem się z nią na dziewiątą. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Kolejny koncert odbędzie się w brzeskim Muzeum już 19 listopada 2015 roku. Będzie to koncert organizowany pod patronatem JM Rektora Politechniki Opolskiej we współpracy z Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną w ramach cyklu „Z Orkiestrą po Zamkach i Pałacach”. W ramach koncertu zaprezentuje się Orkiestra Politechniki Opolskiej (która świętuje jubileusz 10-lecia działalności artystycznej w sezonie artystycznym 2015/2016) oraz Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu (która obchodzi jubileusz 55-lecia działalności artystycznej w sezonie artystycznym 2015/2016).

W charakterze dyrygenta i prowadzącego zaprezentuje się Przemysław Ślusarczyk, natomiast w programie koncertu znalazła się polska i zagraniczna muzyka rozrywkowa. Koncert rozpocznie się punktualnie o godzinie 18:00, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dyrekcja i pracownicy Muzeum Piastów Śląskich serdecznie zapraszają. Szczegóły i bieżące informacje na temat imprez i bieżącej działalności brzeskiego Zamku znaleźć można na stronie internetowej http://zamek.brzeg.pl