Świąteczne Karaoke już w sobotę 19.12.2015

1

Za nami trzy edycje Brzeskiego Karaoke – wrześniowa, październikowa i listopadowa. W najbliższą sobotę – 19.12.2015, odbędzie się kolejna – świąteczna, w trakcie której wybrany zostanie 4. wokalista, który zaprezentuje się w ramach Dni Księstwa Brzeskiego 2016.


 

Sobotnie karaoke odbędzie się na Placu Polonii Amerykańskiej o godzinie 13:00, w sercu brzeskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Poprzednie edycje jak i nadchodzącą zorganizuje Brzeskie Centrum Kultury i Brzeskie Stowarzyszenie Abstynenta TAMA. W każdej edycji karaoke wybierany jest najlepszy – zdaniem jury – wokalista, który w nagrodę zaśpiewa na Dniach Księstwa Brzeskiego 2016. W ramach karaoke wystarczy zaśpiewać wybrany przez siebie utwór – liczy się technika wokalna, osobowość sceniczna i przede wszystkim dobra zabawa.

Październikowe karaoke zwyciężyła Sandra Podgórska, która brawurowo wykonała utwór „Mercy” z repertuaru Duffy, natomiast edycję listopadową – Tomasz Kołodziejczyk, który wykonał utwór Obywatela GC.

Sandra śpiewa odkąd pamięta. Chciałaby zająć się śpiewaniem w przyszłości, a na karaoke przyszła z zamiarem dobrej zabawy.

Śpiewam właściwie odkąd pamiętam.Jestem samoukiem, brałam udział w licznych konkursach wokalnych i to sprawiło, że pokochałam śpiewanie. Bardzo chciałabym związać swoją przyszłość ze śpiewaniem, bo to moja największa pasja. Moim marzeniem jest założenie własnego zespołu, koncertowanie i nagranie własnej płyty. Na karaoke przyszłam z zamiarem świetnej zabawy i nie rozczarowałam się. Nie spodziewałam się wygranej, to była ogromna i miła niespodzianka – powiedziała Sandra Podgórska, zwyciężczyni październikowego karaoke.

Tomasz Kołodziejczyk z kolei, przyjechał na listopadową edycję karaoke aż z Kielc.

Zacznę od tego, że bardzo lubię imprezy typu karaoke. Brzeg jest moim – można powiedzieć – drugim domem po Kielcach. Przypadkiem wpadłem na ogłoszenie informujące o Brzeskim Karaoke i od razu pomyślałem, że muszę tam być. I tak się tu znalazłem. Od około 2 lat śpiewam i bawię się muzyką z kolegami. Razem tworzymy grupę rockową – Rodan. Skupiamy się głównie na własnym repertuarze i trochę koncertujemy. Niebawem ukażą się nasze utwory studyjne i na pewno się wszystkim nimi pochwalę. Wracając do karaoke w Brzegu – nie będę się wypowiadać na temat konkurencji, bo dla mnie każdy kto ma odwagę wyjść na scenę i zaśpiewać jest wygranym. Warto wziąć udział w Brzeskim Karaoke – powiedział Tomek.

Sandra Podgórska i Tomasz Kołodziejczyk dołączyli do Aleksandry Szyszki – zwyciężczyni wrześniowej edycji i w kwietniu pod okiem instruktorów BCK przygotowywać będą specjalny koncert laureatów – koncert galowy, który zaprezentowany zostanie w ramach Dni Księstwa Brzeskiego 2016.

Zwycięzcy myślą już nad majowym repertuarem i zachęcają do udziału w grudniowej edycji karaoke.

Brzeskie Karaoke to naprawdę fajna zabawa. Nie ma się czego bać, stać na scenie jest po prostu super i zdecydowanie jest to pozytywne doświadczenie. Na maj i występ w amfiteatrze jeszcze nic nie przygotowałam, bo szukam czegoś wyjątkowego, co – mam nadzieję – spodoba się widzom – powiedziała Sandra.

Swoje porady przekazał też Tomasz:

Powiem tak samo jak Paweł Pietrzyk z CoolVoice, który zasiadał w jury – słuchajcie dużo muzyki niekoniecznie tej popularnej. No i przede wszystkim przyjdźcie i weźcie udział w grudniowym karaoke. Tutaj każdy może być następnym zwycięzcą. Dążcie do celu nie poddawajcie się. Ja sam bardzo się cieszę, że jury doceniło właśnie mnie i już nie mogę się doczekać występów w ramach Dni Księstwa Brzeskiego 2016! – dodał Tomasz Kołodziejczyk.

Świąteczne karaoke odbędzie się już w najbliższą sobotę – 19.12.2015 o godz. 13:00 na Placu Polonii Amerykańskiej. Tym razem motywem przewodnim będą kolędy, pastorałki i muzyka związana ze świętami. Udział wziąć może każdy, a spośród wszystkich uczestników wybrany zostanie kolejny wokalista lub wokalistka, która zaśpiewa w brzeskim amfiteatrze w ramach Dni Księstwa Brzeskiego 2016.