Brzeskie karaoke po raz czwarty! Świąteczna edycja.

0

W sobotę 19.12.2015 na Placu Polonii Amerykańskiej odbyła się 4. edycja akcji pn. „Brzeskie Karaoke”. Tym razem zadaniem uczestników było wykonanie kolęd, piosenek świątecznych i pastorałek.


 

Zasady „Brzeskiego Karaoke” są niezwykle proste. Co miesiąc odbywa się kolejna edycja z czego ostatnia zorganizowana zostanie w marcu 2016. W każdej edycji uczestników karaoke ocenia jury, które wybiera laureata miesiąca. Laureaci wszystkich miesięcy w kwietniu 2016, pod okiem instruktorów BCK, przygotują specjalny koncert galowy, który zaprezentowany zostanie w ramach Dni Księstwa Brzeskiego 2016 w amfiteatrze. Do udziału w każdej edycji może zgłosić się każdy, bez względu na wiek i umiejętności. Wystarczy przyjść, wybrać piosenkę, a później ją wykonać i poczekać na werdykt jury.

W świątecznej edycji karaoke, która odbyła się w ostatnią sobotę zadaniem uczestników było wykonanie wybranej kolędy, pastorałki albo piosenki o tematyce świątecznej. Spośród wszystkich uczestników, jury w składzie: Jacek Ochmański (dyrektor BCK), Anna Głogowska oraz Magdalena Młodzianowska (BSA Tama), pierwsze miejsce i awans do koncertu laureatów przyznało Damianowi Lisowi.

Damian brawurowo wykonał kolędę „Wśród nocnej ciszy” (w wersji reaggae) i choć zdania jurorów były podzielone to właśnie on dołączy do poprzednich zwycięzców Brzeskiego Karaoke, tj. Aleksandry Szyszki, Sandry Podgórskiej i Tomasza Kołodziejczyka i wspólnie z nimi wystąpi na Dniach Księstwa Brzeskiego 2016.

Oprócz nagrody w postaci możliwości występu w amfiteatrze w 2016 roku, Damian otrzymał nagrody rzeczowe, w tym: gadżety i koszulkę od „Respect Yourself”, bon na usługi fryzjerskie o wartości 100zł w Salonie Fryzjerskim Angela w Brzegu oraz ufundowany przez Salon Play w Brzegu voucher na usługi kosmetyczne o wartości 100zł.

Organizatorami zabawy jest Brzeskie Stowarzyszenie Abstynenta Tama oraz Brzeskie Centrum Kultury. Kolejna edycja Brzeskiego Karaoke zaplanowana jest na 10 stycznia 2016 roku i odbędzie się w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu.