Zwyciężczyni „Brzeskiego Karaoke” zrezygnowała z występu w amfiteatrze!

0

W niedzielę 21.02.2016 roku w Brzeskim Centrum Kultury odbyła się 6. edycja akcji Brzeskiego Stowarzyszenia Abstynenta TAMA i BCK, pn. „Brzeskie Karaoke”. Była to przedostatnia edycja imprezy, kolejna – już za miesiąc.


 

„Brzeskie Karaoke” to impreza skierowana do wszystkich mieszkańców Brzegu, którzy lubią śpiewać. Od września 2015, każdego miesiąca odbywa się jedna edycja, w czasie której każdy może spróbować swoich wokalnych sił i w konwencji „karaoke” wziąć udział w zabawie. Wystarczy przyjść, wybrać piosenkę i zaprezentować ją przed zgromadzona publicznością i jury. Słowa piosenek wyświetlane są na specjalnym monitorze, więc można spróbować zaśpiewać utwór, którego wcześniej się nie znało. Liczy się dobra zabawa.

Niedzielną edycję „Brzeskiego Karaoke” swoją obecnością zaszczycił Książę Jakub – aktualny książę Księstwa Brzeskiego, który wygrał zeszłoroczne wybory organizowane w trakcie Dni Księstwa Brzeskiego. Brawurowo wykonał także dwie piosenki: „Kolorowy wiatr” oraz „Jej czarne oczy”. Widownia dosłownie płakała ze śmiechu.

Decyzją jury, w niedzielę najlepsza okazała się Karolina Dorociak. Zgodnie z regulaminem akcji, oprócz nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów Karaoke, Karolina otrzymała możliwość wystąpienia w koncercie laureatów, który odbędzie się 1 maja 2016 w ramach Dni Księstwa Brzeskiego. Jak się jednak okazało, młoda wokalistka nie zaśpiewa dla brzeskiej publiczności w amfiteatrze. Zdecydowała bowiem, że odda prawo do wystąpienia w koncercie galowym innej osobie, tj. Elżbiecie Kosińskiej-Engel, która również wystąpiła w niedzielnym karaoke.

Pani Ela próbuje swoich sił w „Brzeskim Karaoke” od pierwszej edycji. W czasie ostatniej edycji ujęła publiczność emocjonalnym wykonaniem piosenki „Jej portret” Bogusława Meca. Jury uznało jednak, że wokalnie lepsza była Karoliny Dorociak, ale to dzięki decyzji Karoliny, Pani Ela będzie miała okazję wystąpić w koncercie laureatów. Publiczność długo oklaskiwała gest młodej wokalistki, a Pani Ela nie potrafiła ukryć wzruszenia. W jury karaoke zasiedli: Anna Głogowska, Magdalena Młodzianowska, Sebastian Łukasiewicz oraz Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk.

Kolejna i ostatnia szansa na udział w „Brzeskim Karaoke” już za miesiąc.