Dzień Kobiet w Gminie Skarbimierz

0

Spotkania, koncerty, różnorodne porady dla pań. To wszystko czekało na panie w różnych miejscowościach Gminy Skarbimierz w związku z przypadającym na 8. marca Dniem Kobiet.


 

Spotkania rozpoczęły się w sobotę 5 marca. W Żłobiźnie organizatorem Dnia Kobiet było Stowarzyszenie „WILIJKI” oraz GBP Skarbimierz. Organizatorzy zaprosili panie do pięknie ustrojonej hali sportowej biblioteki na okolicznościowy koncert grupy wokalno – tanecznej GBP Loża. Rozbrzmiewały niezapomniane polskie i światowe piosenki, a w tle tańczono wspaniałe tańce. Na panie czekały tez inne różnorodne niespodzianki, w tym m.in. warsztaty kosmetyczne, sesje fotograficzne, warsztaty Grafittingu i refleksologii stóp oraz pyszne ciasta przygotowane przez panie ze stowarzyszenia i ze Żłobizny. Kobiety otrzymały także piękne bratki. W imprezie uczestniczyło ok 150 pań.

W Łukowiczach Brzeskich z kolei, ok. 100 pań uczestniczyło w koncercie przygotowanym przez dzieci z miejscowej filii szkoły podstawowej oraz zespołów tanecznych GBP. Sołtys Adam Majdaniuk wraz z Radą Sołecką przygotowali dla pań słodki poczęstunek i wraz z życzeniami wręczyli symboliczny kwiatek.

Także w sobotę panie świętowały w Lipkach. Tutaj okolicznościowy koncert przygotował zespół NIE Ma LIPY. Rozbrzmiewały stare, polskie przeboje, artyści organizowali szereg konkursów, a sołtys Zdzisław Uryga w towarzystwie panów z Rady Sołeckiej składali piękne życzenia wręczając paniom kwiaty. W imprezie w Lipkach uczestniczyło ok 150 pań.

W niedzielę 6 marca sołtysi i GBP Skarbimierz zaprosili wszystkie kobiety na okolicznościowe spotkania do Pępic, Pawłowa, Prędocina i Małujowic. Wszędzie tam przygotowano słodkie poczęstunki, wszędzie były życzenia dla pań i miła atmosfera. W Pępicach życzeniom sołtysa Jana Kulczyckiego towarzyszył koncert grupy wokalno – tanecznej Loża. W spotkaniu uczestniczyło ok 50 pań. W Pawłowie sołtys Ryszard Kwaśnica po złożeniu życzeń zaproponował paniom koncert mistrza akordeonu hybrydowego Dariusza Kownackiego. W Prędocinie sołtys Piotr Wysocki zaprosił panie na okolicznościową biesiadę, a w Małujowicach sołtys Anna Hubert wraz z radnym Leszkiem Horodyńskim zorganizowali dla pań koncert niezapomnianych polskich szlagierów z udziałem Jana Studzińskiego i pani Horodyńskiej. Występujący artyści są członkami chóru Cantate Domino ze Skarbimierza.

We wszystkich wymienionych miejscowościach życzenia dla kobiet, w imieniu Andrzeja Pulita – wójta Gminy Skarbimierz, składał dyrektor GBP Skarbimierz Andrzej Sowa

Finał tegorocznego Dnia Kobiet w Gminie Skarbimierz odbył się w Skarbimierzu Osiedle, gdzie 8 marca panie uczestniczyły w koncercie przygotowanym przez dzieci z Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu i zespoły artystyczne Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu.

Wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia.

Andrzej Sowa