3. Dzień Gier Planszowych w Grodkowie [fotorelacja]

0

12 marca 2016 roku Ośrodek Kultury i Rekreacji wraz z Miejską i Gminną Biblioteką w Grodkowie już po raz trzeci zorganizowali wspólnie imprezę planszówkową, która wchodzi w skład imprez cyklicznych miasta. Fantastyczna atmosfera, sporo atrakcji dla najmłodszych w strefie kreatywnej, konkursy, turniej gry logicznej w kategorii dzieci i kategorii dorosłych, dyplomy i nagrody, a na zakończenie jako miłe podsumowanie dnia, losowanie nagród (w tym m.in. gadżety promocyjne przekazane przez Urząd Miejski w Grodkowie).


 

Dzień Gier Planszowych zorganizowano w Grodkowie przy udziale członków nowo powstałej sekcji działającej przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Spotkaniom grupy przyświeca idea aktywnego spędzania czasu, wyjścia z domu, spotkania „face to face”, konfrontacji z innymi. Taki też był cel kolejnej edycji tej imprezy.

Dzień Gier Planszowych kierowany był do osób dorosłych i młodzieży, ale również do rodzin, które chciały zaszczepić w swoich dzieciach pasję. Wspólne granie było okazją do lepszego poznania siebie nawzajem, m.in. podczas rozwiązywania napotykanych problemów w grze. Wspólnie można było także przeżywać emocji związanych ze zwycięstwem lub porażką.

W trakcie imprezy była możliwość skorzystania/wypożyczenia gier jak i pomocy organizatorów w zakresie tłumaczenia zasad konkretnego tytułu.

– Wiele osób z Grodkowa uczestniczy w podobnych imprezach organizowanych corocznie w Brzegu, czy Wrocławiu, dlatego również w naszym mieście chcemy dać taką możliwość nowym, zainteresowanym tematem graczom.

Jest to wspaniała alternatywa spędzania czasu, z dala od telewizora i komputera – przekazała Ewa Kałuzińska, instruktor w OKiR w Grodkowie.

W sumie w imprezie uczestniczyło ponad 50 osób. Najmłodszy uczestnik miał lat 5, a najstarszy 48. Oprócz mieszkańców Grodkowa, wśród graczy byli też reprezentanci takich miejscowości jak: Wójtowice, Strzegów, Osiek Grodkowski, Tarnów Grodkowski, Przylesie Dolne, Nysa, Kędzierzyn Koźle i Opole.

– Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejną edycję. Szczególne podziękowania dla organizatorów, bez których ten dzień nie byłby tak wyjątkowy, a przede wszystkim dla: Łukasza Kubika, Agnieszki i Łukasza Pater, Michała Kałuzińskiego – dodała Kałuzińska.

Kolejny Dzień Gier Planszowych w Grodkowie już za rok. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Galeria: