Mamy pełną listę laureatów Brzeskiego Karaoke!

1

W niedzielę 20.03.2016 w Brzeskim Centrum Kultury odbyła się ostatnia edycja „Brzeskiego Karaoke”. Do wokalnej rywalizacji, w comiesięcznych edycjach imprezy stawali śmiałkowie – amatorzy, których pasją jest śpiewanie. Zwycięzcy zaprezentują swoje wokalne umiejętności w ramach Dni Księstwa Brzeskiego 2016.


 

„Brzeskie karaoke” to idea Brzeskiego Stowarzyszenia Abstynenta „TAMA”, która od września realizowana była w porozumieniu z Brzeskim Centrum Kultury. W ramach Kresowego Jarmarku Mariackiego w ubiegłym roku zrealizowano pierwsze karaoke. Udział w comiesięcznych edycjach mógł wziąć każdy, kto nie bał się przyjść, wybrać utwór i go zaśpiewać przed zgromadzoną publicznością. W czasie każdej edycji, uczestników karaoke oceniało jury, które wybierało laureata miesiąca. Zwycięzca oprócz nagród rzeczowych otrzymywał także prawo do występu w koncercie galowym „Brzeskiego Karaoke”, który odbędzie się w ramach Dni Księstwa Brzeskiego 2016.

W czasie ostatniej edycji imprezy, która odbyła się w niedzielę 20.03.2016 roku jury w składzie: Magdalena Młodzianowska (BSA „TAMA”), Anna Głogowska (fanpage Brzeg – woj. opolskie), Sebastian Łukasiewicz (respectyourself.pl) oraz Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk (wokalistka, artystka sceniczna, instruktor wokalny GBP Skarbimierz) oceniło wszystkich uczestników, którzy zdecydowali się na udział w „karaoke ostatniej szansy”. Jury brało pod uwagę umiejętności wokalne i sceniczne występujących. Najważniejsza była dobra zabawa i pozytywne nastawienie.

Decyzją jury, do grona zwycięzców „Brzeskiego karaoke” dołączył Oliwier Młodzianowski. Oliwier jest uczniem czwartej klasy Szkoły Podstawowej w Michałowicach. Śpiewa w chórze i chętnie bierze udział w szkolnych spektaklach. Jego umiejętności pozytywnie oceniła jurorka – Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk:

Oliwier zaprezentował piosenkę, pt. „Bananowy Song” z repertuaru zespołu VOX. Przede wszystkim trzeba podkreślić jego perfekcyjną dykcję. Dodatkowym atutem było też niesamowite – jak na tak młody wiek – wyczucie sceny. Cieszę się, że mogłam zasiąść w jury „Brzeskiego Karaoke”. Trzymałam kciuki za wszystkich występujących i mocno kibicowałam każdemu. Sama wiem jak trudno jest wystąpić przed publicznością, śpiewając na żywo, dlatego sercem byłam z każdym uczestnikiem – powiedziała Ofmańska-Kowalczyk.

Oliwier podobnie jak pozostali zwycięzcy, tj. Aleksandra Szyszka (laureatka września 2015), Sandra Podgórska (październik 2015), Tomasz Kołodziejczyk (listopad 2015), Damian Lis (grudzień 2015), Natalia Łukasiewicz (styczeń 2016), Elżbieta Kosińska-Engel (luty 2016), wystąpi w koncercie laureatów, który odbędzie się już 1 maja 2016 w ramach Dni Księstwa Brzeskiego 2016.

Do maja, laureaci karaoke będą szlifować swoje umiejętności wokalne pod okiem instruktorów Brzeskiego Centrum Kultury, tak by zaprezentować się w pełnej krasie w brzeskim amfiteatrze. Jedno jest pewne – szykuje się ciekawy i oryginalny koncert galowy.

Sponsorami „Brzeskiego karaoke” byli: Salon Play (Brzeg, ul. Chrobrego), Salon fryzjerski „Angela” (Brzeg, ul.Piastowska), respectyourself.pl, Studio Circle. Za muzyczną oprawę, konsolę i obsługę technologiczną formuły karaoke odpowiedzialni byli z kolei Bogusława Baczyńska oraz Roman Ciszewski.

Ostatnią edycję karaoke gościnnie poprowadził sam Książę Brzeski Jakub Rus, w towarzystwie prezesa BSA „TAMA” Kamila Młodzianowskiego, który ze sceny dziękował wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy:

Dziękuję wszystkim uczestnikom Brzeskiego Karaoke, którzy od września dzielnie próbowali swoich sił. Wielkie podziękowania dla sponsorów za pomoc i przychylność. Dziękuję także Brzeskiemu Centrum Kultury, członkom „TAMY” i jurorom za ich pracę i pomoc przy organizacji naszego cyklu. Pokazaliśmy po raz kolejny, że zabawa bez alkoholu jest możliwa! Do zobaczenia w amfiteatrze – przekazał Kamil Młodzianowski, prezes Brzeskiego Stowarzyszenia Abstynenta „Tama” w Brzegu.