Wielkanocne warsztaty rękodzieła w grodkowskiej bibliotece

0

12. marca w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodkowie odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Rękodzieło w Bibliotece”. Tym razem uczestnicy mogli poznać wyjątkową technikę zdobienia jaj.


 

Warsztaty w grodkowskiej bibliotece każdorazowo cieszą się ogromną popularnością. Tym razem – w związku z nadchodzącą Wielkanocą – Biblioteka w Ratuszu zorganizowała warsztaty, które odbyły się pod hasłem „Jaja zdobione metodą kanzashi”.

Kanzashi jest japońską metodą tworzenia ozdób (tradycyjnie – głównie do włosów) w kształcie kwiatów, a wykonuje się je z materiału. Zgodnie z japońską tradycją kanzashi noszone było przez młode kobiety ubrane w kimono, jako ozdoba włosów. Obecnie tworzenie kwiatowych ozdób z materiału znajduje także niecodzienne – nowe zastosowania.

Warsztaty rękodzieła poprowadziła Pani Agnieszka Kupiec, która przekazała tajniki ozdabiania wielkanocnych pisanek metodą kanzashi. Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Agnieszce, za podzielenie się z uczestnikami swoją wiedzą i umiejętnościami.