„Złote Pasmo” dla chóru INOX

1

22 maja 2016r. chór INOX z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie zdobywając „Złote Pasmo” zajął I miejsce w kategorii szkół podstawowych na Międzywojewódzkim Przeglądzie Chórów Regionów Opole i Śląsk Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”, który odbył się w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest to największe osiągnięcie chóru Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie w jego 30 – to letniej historii. Ponadto chór INOX otrzymał wyróżnienie specjalne za szczególną wrażliwość muzyczną. Chór INOX działa w programie „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”, której tegorocznym tematem jest „Improwizacja i ruch w śpiewie”, nieprzerwanie już od kilku lat dzięki ścisłej współpracy Urzędu Miasta w Grodkowie i Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.


Chór pod dyrekcją Wiesława Jakubowskiego zaprezentował się w utworach: „Dokąd idziesz Polsko” (utwór a’capella), „W góry” (w układzie na trzy głosy) oraz utworze obowiązkowym współczesnego polskiego kompozytora Jana Krutula pt. „Ping Pong”.

Ponadto w trakcie przeglądu członkowie chóru INOX wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach rytmicznych „Muzyka plemion indiańskich”, a na zakończenie wysłuchali bardzo energetycznego koncertu w wykonaniu Grupy Perkusyjnej złożonej ze studentów Katedry Instrumentów Perkusyjnych katowickiej uczelni. Tegoroczny przegląd stał na bardzo wysokim poziomie i był podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy chóru w kolejnej edycji programu „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska” oraz realizacji innowacji pedagogicznej „Od chórzysty do solisty”.Galeria: