Zaczytani w Lublinie

0

Aż 500 książek dla dziecii młodzieży trafiło 31 stycznia do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie – poinformował „Dziennik Wschodni”. 

Szpitalna biblioteczka dla najmłodszych powstała w ramach akcji „Zaczytani”, którą brzeska „Fundacja Rozwój” organizuje na terenie całej Polski. Do „Zaczytanych” przyłączyli się tym razem członkowie kabaretu „Smile”, którzy podczas oficjalnego otwarcia postanowili poczytać bajki najmłodszym pacjentom lubelskiego szpitala.
„Nasza organizacja powstała po to, by wspierać rozwój lokalnych społeczności i nigdy nie zamierzaliśmy ograniczać się do jakiegoś terenu – mówi Marek Kołkowski z Fundacji Rozwój. Oczywiście jesteśmy najmocniej związani z Brzegiem, ale mamy mnóstwo pomysłów na inicjatywy o szerszym zakresie działania. Ponadto, dlaczego nie wdrażać w innych miastach pomysłów, które świetnie przyjęły się w naszej rodzinnej miejscowości, a tak przecież dzieje się właśnie z akcją Zaczytani”.
W ramach ”Zaczytanych” powstało już dwieście punktów zbiórki książek i trzydzieści bibliotek
w szpitalach w całej Polsce.
W zbiórce pomagają fundacji m.in. szkoły, przedszkola, prywatne firmy, organizacje pozarządowe oraz instytucje państwowe. W Lublinie zorganizowała ją firma „Camex”.