Lewin świętował

0

Od soboty do niedzieli (17-18 maja) Lewin obchodził swoje wielkie święto. Liczne imprezy uświetniły coroczne Dni Lewina. Sobotnia pogoda nie nastrajała pozytywnie do świętowania. Początkowo wydawało się, że deszcz przegoni uczestników. Jednak po południu aura zaczęła wreszcie sprzyjać.

Dni Lewina obfitowały w wiele atrakcji dla miłośników sportów walki. W lokalu „Esencja Smaku” zorganizowany został Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Lewina Brzeskiego. Zmagania pięściarzy rozpoczęły się w sobotni poranek, jako impreza towarzysząca obchodom święta. Po ważeniu zawodników odbyła się konferencja techniczna w celu ustalania przebiegu turnieju. Publiczność i uczestników przywitał Burmistrz Lewina Brzeskiego, Artur Kotara.
W niedzielę przystąpili do rywalizacji zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu, prowadzone również przez Akademię Walki.
Rzesze ludzi zebrały się na placu cukrowniczym. Cykl koncertów rozpoczął występ grupy STAN, której członkowie pochodzą z województwa opolskiego, a wokalista jest mieszkańcem Lewina. Hitem tego dnia był koncert zespołu ENEJ, który entuzjastycznie został przyjęty przez zebraną na placu kilkutysięczną publiczność. W suporcie przed gwiazdą wieczoru wystąpiła młoda, utalentowana gwiazda – Ewa Kryza, która zaprezentowała m.in. swój solowy utwór „Cisza''. Świętujący bawili się i tańczyli do późnych godzin wieczornych.
W niedzielę na żwirowni w Lewinie Brzeskim, na łowisku nr 27 odbyły się zawody wędkarskie o Drużynowy Puchar Burmistrza, Firm i Instytucji z terenu Gminy Lewin Brzeski. W zawodach brało udział 12 drużyn. Dla wszystkich zwycięzców w poszczególnych kategoriach puchary wręczał burmistrz Kotara.
Część artystyczna rozpoczęła się występem sekcji tanecznej, działającej przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim. Po nich wystąpiły śpiewające pluszaki – Tulinki, które przybyły z tęczowej krainy Tut Tut Tuli.
Popołudnie i wieczór niedzielny to dalsza dawka koncertów. Na scenie wystąpiły takie zespoły jak: ”Za-no-za, Zespół Pieśni i Tańca ”Modrzewiacy”, a po nich „Jambo Africa”. Największą atrakcją był koncert zespołu DIZEL, znanego m.in. z utworu „Plastikowa Biedronka”.
Oprócz atrakcji dla ducha, można było nakarmić też ciało. Nie zabrakło potraw z grilla, urządzeń wesołego miasteczka oraz wielu innych atrakcji rozlokowanych w różnych punktach miasta.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu imprezy, w szczególności Ochotniczej Straży Pożarnej oraz firmie GAZ-SYSTEM S.A. – sponsorowi strategicznemu Dni Lewina 2014 – http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-wroclaw/

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii TUTAJ. Autorem zdjęć jest Dyrektor Domu Kultury – Pan Tadeusz Tadla.