Zbliża się kolejna edycja „3 Art Festival”

0

Za miesiąc w Brzegu po raz kolejny spotkają się miłośnicy sztuki ulicznej i dobrej zabawy.

 Fundacja Rozwój przygotowuje bowiem trzecią edycję „3Art Festival”, która odbędzie się w dniach 28 – 29 czerwca. Zadaniem festiwalu jest promowanie sztuki współczesnej, ogólnodostępnej i darmowej. Poprzez koncerty oraz szereg innych eventów członkowie fundacji chcą pokazać, że sztuka jest idealnym sposobem wyrażania siebie i jako taka może stać się dla wielu osób stylem życia oraz sposobem spełnienia się.
W tym roku „3Art Festival” przygotowywany jest przez członków Akademii Lidera – uczestnicy tego projektu prowadzonego przez Fundację Rozwój uczestniczyli w wielu zajęciach i wykładach, podczas których poznawali „od zaplecza” zasady realizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych. Teraz przyszedł czas na wykorzystywanie nabytych umiejętności. Młodzi organizatorzy przygotowali następujące atrakcje:

Ogólnopolski konkurs graffiti „Oczyma Graffiti”
Kolejny raz fundacja wspiera i promuje sztukę graffiti, udowadniając, że przy odpowiednim podejściu może ona stać się wspaniałym sposobem upiększenia przestrzeni miejskiej.
W tym roku grafficiarze ozdobią mury szaletów miejskich, które niedawno kolejny raz padły ofiarą wandali. Tym razem tematem prac będą legendy muzyki, a wśród nich: Jimi Hendrix, Freddie Mercury, Elvis Presley, Michael Jackson, John Lennon, Bob Marley, Grzegorz Ciechowski, Amy Winehouse, Kurt Cobain oraz Madonna. Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym, jury ocenia projekty i wyłania najlepsze, spośród nadesłanych prac. Podczas drugiego etapu zwycięzcy przejmują inicjatywę i przenoszą swoje projekty na brzeskie ściany.
W „Oczyma Graffiti” udział może wziąć każdy. Wystarczy do 7 czerwca wysłać projekt pracy na adres mailowy fundacji. Nagrodą główną w konkursie jest 1000 PLN. Szczegółowe informacje o konkursie znaleźć można na stronie internetowej: www.oczymagraffiti.pl.

Flash mob „Brzeżanie dla sztuki”
Grafficiarze, którzy wezmą udział w drugim etapie konkursu „Oczyma Graffiti” przygotują dodatkową atrakcję dla wszystkich mieszkańców miasta. Na Placu Polonii Amerykańskiej namalują bowiem kontury wielkiego herbu Brzegu, który następnie zostanie pomalowany przez brzeżan. Organizatorzy do udziału we wspólnej zabawie zapraszają zarówno młodych fanów sztuki ulicznej, jak i starszych. Wokół herbu można będzie ponadto zostawić wiadomość dla mieszkańców miasta lub stworzyć swoje własne grafficiarskie dzieło

Warsztaty z realizacji dźwięku
Na warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów w swoim fachu można będzie przyswoić całą masę przydatnej wiedzy dotyczącej powstawania utworów i masteringu. Warsztaty to prawdziwa gratka dla wszystkich tych, którzy na muzykę patrzą od „drugiej strony” i w przyszłości chcą zająć się miksowaniem, nagrywaniem, obróbką i rekonstrukcją dźwięku, masteringiem, montażem lub nagłaśnianiem. To także świetna atrakcja dla osób, które chcą bliżej poznać warsztat realizatora dźwięku. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny.

Koncerty
Czym byłby „3Art Festival” gdyby nie koncerty? W tym roku organizatorzy przygotowali trzy muzyczne tematy przewodnie, które ulokowane zostaną w trzech brzeskich pubach.
„Club Semafor” wypełnią dźwięki zdrowej, rockowej muzyki z przytupem, „Brzeska Scena” rozkołyszę wszystkich pozytywnym, nastrajającym reggae, a Niezależny Ośrodek Kultury „Herbaciarnia” zagwarantuje klimatyczny jazz i blues.
Na „3Art Festival” będziemy bawić się w ostatni weekend czerwca. Warto już teraz zarezerwować sobie czas, bo atrakcji będzie bardzo dużo. Wkrótce więcej informacji o imprezach i konkursach.