Zabawy mikołajkowe w Gminie Skarbimierz

0

W sobotę 3. grudnia w Żłobiźnie i w Skarbimierzu odbyły się zabawy mikołajkowe. W obu miejscowościach dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji. Najbardziej oczekiwanym gościem był św. Mikołaj, który i w tym roku nie zawiódł odwiedzając dzieci.


W Żłobiźnie na zabawę z Mikołajem przyszło ok. 100 dzieci. Przygotowano dla nich tańce, konkursy z nagrodami, dmuchany zamek i poczęstunek. Święty Mikołaj przyniósł dla dzieci słodkie pączki.

Podobną imprezę zorganizowano w Skarbimierzu. Dla licznie przybyłych dzieci dzieci i rodziców przygotowano specjalne zabawy i animacje prowadzone przez instruktorki GBP Skarbimierz. Mikołaj niezwykle sprawiedliwie – podobnie jak w Żłobiźnie – obdarował dzieci słodkimi pączkami.

Zabawy zorganizowane zostały przez Sołtysa Żłobizny, Radę Sołecką Żłobizny, Sołtysa Skarbimierz i Radę Sołecką w Skarbimierzu we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Skarbimierzu. Dodatkowo w Żłobiźnie przy organizacji imprezy aktywnie pomagały w panie i panowie ze Stowarzyszenia „Wilijki”.