„Baśń o perle” – zaproszenie na spotkanie autorskie

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu wraz z Klubem Mamuśki oddział Brzeg zaprasza rodziców, dziadków, opiekunów z dziećmi w wieku od lat 6, na spotkanie z autorką książki, pt. „Baśń o perle”. W środę (07.06) w godz. 17:00-18:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzegu Oddział dla Dzieci (ul. Jana Pawła II 2/2) odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Gibasiewicz – autorką „Baśni o perle”.


Anna Gibasiewicz jest doktorantką w Zakładzie Historii Literatury Romantyzmu, Wydziału Filologicznego na Uniwersytecie Wrocławskim. Gibasiewicz jest także nauczycielką dyplomowaną, Laureatką Międzynarodowego Konkursu pt. „Miłość niejedno ma imię” (wyróżnienie za opowiadanie pt. Jesienne liście.). W roku 2010 roku koordynowała wraz z przyjaciółmi akcję na rzecz dzieci z Indii, z ośrodka Premananda Centre w Ongole, (południowo-wschodnie Indie). W latach 2007 – 2009 prowadziła audycje literackie i teatralne w internetowym radiu Młody Wrocław. W 2015 roku koordynowała zespół wolontariuszy podczas 8. Festiwalu Wysokich Temperatur w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Spotkanie poświęcone „Baśni o perle” połączone będzie z warsztatami dla dzieci. „Baśń o perle” opowiada o córce bogatego kupca, jej zachciankach, odwiecznej walce dobra ze złem, o poszukiwaniu utraconego szczęścia, wędrówce, która symbolizuje przemianę charakteru, dojrzewanie do odpowiedzialności, dorosłości, umiejętności podejmowania decyzji nawet w najbardziej dramatycznych okolicznościach, kiedy wydaje się, że wszystko już stracone. Podczas warsztatu dzieci w aktywny sposób odkryją zawarte w baśni prawdy o tym, co powinno być najważniejsze w życiu i co dla nich jest najważniejsze (dobro, miłość, przyjaźń, radość życia, pokonywanie własnych słabości, przedkładanie relacji nad bogactwa i wartości materialne). Formuła spotkania zakłada głośne czytanie, rozmowę i elementy warsztatu.

Zapisy na spotkanie przyjmowane są drogą mailową. Na adres brzeg@klubmamuski.pl należy przesłać imię i nazwisko oraz imię i wiek dziecka. W tytule maila koniecznie trzeba wpisać „baśń”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

basn