„Z żołnierską przygodą”

0

W dniach 8-11 czerwca 2017r. w Kołobrzegu odbył się XIX Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego. Jak co roku do nadmorskiej miejscowości przybywają najlepsze dziecięce zespoły oraz soliści, recytatorzy i aktorzy z całej Polski. W tym roku należało przejść dwa etapy eliminacji we Wrocławiu i Poznaniu, aby zawalczyć nad morzem w Finałowych Spotkaniach.


Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Sekretarza Stanu w MON Pana Michała Dworczyka, a także pod patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg i Starosty Kołobrzeskiego. Organizatorem przedsięwzięcia było Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Klub 1 Pułku Saperów reprezentowali:

– w kategorii: estrada – zespół Biedronki
– w kategorii: zespół wokalny – grupa Biedronki
– w kategorii: soliści – Oliwia Nowicka i Gracjan Wojciechowski
– w kategorii: interpretacje – Gracjan Wojciechowski

Rada Artystyczna w składzie: Aldona Jankowska, Monika Marzec, Jolanta Wojtaś-Zapora, Tadeusz Kielar, Ryszard Leoszewski oraz ppor. Mariusz Żelazek po obejrzeniu i wysłuchaniu wszystkich prezentacji doceniła naszych małych artystów.

Tytuł Laureata I stopnia otrzymał zespół estradowy „Biedronki”, który zachwycił jury spektaklem „Zwierzyniec”. I miejsce otrzymała również grupa wokalna „Biedronki”, która oczarowała publiczność repertuarem ludowym. Miejsce III otrzymała Oliwia Nowicka, która zaśpiewała „W moim magicznym domku” oraz „Orkiestry dęte. Zespoły „Biedronki” i solistkę przygotowała instruktor Anna Glińska. Wyróżnienie oraz nagrodę specjalną „za wszechstronność artystyczną” otrzymał Gracjan Wojciechowski (instruktor Jana Koronkiewicz).

Kołobrzeg po raz kolejny stał się rozśpiewaną i roztańczoną nadmorską stolicą kultury. Zespół „Biedronki” pięknie promował brzeski garnizon nie tylko na scenie letniej i widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury, ale także śpiewając i maszerując deptakiem w kolorowym korowodzie. Do zobaczenia za rok!

Tekst: A.G.
Foto: Klub