Matematyka „Okiem Architekta” oraz „Na Łyżeczce i widelcu”  

0

W ramach projektu „W każdym zawodzie z matmą po drodze” realizowanego przez Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Św. Tomasza z Akwinu w Brzegu ze środków Fundacji mBanku uczniowie klas IV i V brzeskich szkół mieli okazję wziąć udział w „nietypowych” zajęciach matematycznych.


Pierwsze spotkanie odbyło się w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Tam uczniowie dzięki Pani Barbarze Fomicz dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy dotyczących architektury zamku i tego co architekci i budowniczowie brali pod uwagę przy jego powstawaniu. Uczniowie uczestniczyli również w grze, w której należało na dziedzińcu zamkowym dostrzec jak najwięcej podanych w „karcie patrolowej” brył geometrycznych – zadanie to znakomicie udało się wszystkim uczniom. W jednej z zamkowych sal czekała następna gra, tym razem w małych grupach należało układać z klocków dokładnie takie figury przestrzenne jakie wylosowało się na kartach. Celem gry było kształtowanie intuicji geometrycznej, orientacji w przestrzeni i kombinatorycznego myślenia. Gra wzbudziła wiele emocji i pozytywnych wrażeń. Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Fomicz za pomoc w realizacji tych zajęć.

Kolejne spotkanie odbyło się w Restauracji Relaks, w której zajęcia przygotowała Pani Sylwia Roczniak – zajmująca się na co dzień praktykowaniem i propagowaniem zdrowego żywienia. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali zdrowe ciasteczka, przy okazji zaznajamiając się z przelicznikami masy i objętości różnych produktów. Nauczyli się również odczytywać z opakowań skład i gramaturę poszczególnych składników. Wspaniała
i smaczna lekcja matematyki za nami. Dziękujemy Pani Sylwii za tę edukację matematyczną
i prozdrowotną oraz właścicielowi Restauracji Relaks w Brzegu za pomoc
w przeprowadzeniu zajęć.

W listopadzie czekają nowe atrakcje, zapraszamy do udziału uczniów IV i V klas, szczegółowe informacje na plakatach oraz na naszym profilu fb.

Koordynator projektu, Katarzyna Glesel – Drankowska