Kolejny  sukces uczniów  Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu w Turnieju Motoryzacyjnym

0

7 kwietnia 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu odbył się  finał wojewódzki XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego organizowany przez  Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Opolu wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem  Ruchu Drogowego, Policją i Kuratorium Oświaty w Opolu.


W finale startowały 3 -osobowe drużyny reprezentujące szkoły  ponadgimnazjalne z województwa opolskiego. W finale  z sukcesami udział wzięła drużyna Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu reprezentowana przez uczniów technikum pojazdów samochodowych;  Szymona Ostrowskiego- kapitan drużyny, Grzegorza Klucznika, Piotra Domaradzkiego. Opiekunem zespołu był mgr inż. Roman Zięba.

Uczestnicy finału poddani zostali testom wiedzy z przepisów ruchu drogowego (test bezpieczeństwa ruchu drogowego i test  pierwszeństwa przejazdu) oraz testom z historii motoryzacji. W konkurencjach praktycznych sprawdzane były umiejętności udzielania pierwszej pomocy, obsługi motoroweru, jazdy po placu manewrowym motorowerem oraz jazdy specjalnie przygotowanym samochodem z talerzem Stewarda.

Uczniowie ZSB wykazali wiedzą i umiejętnościami na bardzo wysokim poziomie.  Zwycięski zespół powtórzył  ubiegłoroczny sukces wygrywając  rywalizację drużynową. Rywalizacja była bardzo wyrównana i trwająca do ostatniej konkurencji.

Sukces drużynowy  jest wynikiem  doskonałych wyników indywidualnych tym 3 miejsca – Szymon Ostrowskiego. Uczniowie zostali nagrodzeni pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.Zwycięski skład uczniów technikum pojazdów samochodowych  Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu  będzie reprezentował  Opolszczyznę   w finale krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się w dniach  12-13.06.2018 na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Tekst i zdjęcia: ZSB w Brzegu