Festyn na szóstkę

0

15 czerwca br w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu tradycyjnie już odbył się festyn pod hasłem „Bezpieczna szkoła, bezpieczne wakacje”. Zawsze przy tej okazji odwiedzają nas wspaniali goście. Tak też było tym razem.


Swą obecnością zaszczycili nas Burmistrz Brzegu pan Bartłomiej Kostrzewa, Przewodniczący Wydziału Szkolenia OZPN pan Janusz Żebrowski, Przewodnicząca Rady Miasta Pani Barbara Mrowiec, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pan Krzysztof Kulwicki, Kierownik Biura ds. Społecznych i Zdrowia pani Anna Owczar, przedstawiciele WOPR-u, Policji, Straży Pożarnej oraz Pułku Saperów. Zebranych gości przywitała dyrektor szkoły pani Anna Krokosz, która zachęciła wszystkich do dobrej zabawy i rywalizacji w duchu fair play. Głównym celem imprezy było propagowanie aktywności fizycznej wśród uczniów, promocja zdrowego stylu życia oraz propagowanie idei olimpijskich. W tym dniu uczyliśmy się poprzez zabawę, poszerzyliśmy wiadomości z dziedziny kultury fizycznej i z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jednak przede wszystkim propagowaliśmy zachowania i postawy negujące sięganie po środki psychoaktywne.

Na całą społeczność szkoły czekało mnóstwo atrakcji. Odwiedziły nas alpaki – przemiłe zwierzęta, na które można było patrzeć godzinami i podziwiać ich wewnętrzny spokój. Pułk saperów natomiast przyjechał do nas z niesamowitym sprzętem, który pomaga im w codziennej pracy. Mogliśmy więc podziwiać pojazd TOPOLA, roboty do rozbrajania min, wykrywacze metalu, kombinezon i buty przeciwminowe. Sami sterowaliśmy wspomnianymi robotami oraz spróbowaliśmy naszych sił w szukaniu metalu.

Ponadto mogliśmy do woli zwiedzić wnętrze radiowozu i wozu strażackiego. Strażacy zrobili nam ogromną niespodziankę, włączając strumień wody. W ten gorący dzień było to idealne orzeźwienie, z którego skorzystało mnóstwo dzieci. Na boiskach rozegrano moc rozgrywek w wielu dyscyplinach, a na szkolnych korytarzach przeprowadzono całą gamę konkursów. Tworzyliśmy więc postaci literackie, albumy, rywalizowaliśmy w pięknym czytaniu, tańczyliśmy Zumbę. Pokazano nam, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, a pani z przyrody prezentowała doświadczenia naukowe z balonami w roli głównej. Gdy zgłodnieliśmy, czekała na nas pyszna grochówka i kiełbasy z grilla, a na deser ciasto.

To był jak zawsze dzień pełen emocji. Wiemy już, jak bezpiecznie i kolorowo mają wyglądać nasze wakacje.

Adriana Puzyniak