Pasowanie na przedszkolaka w „Jedynce”

0
fot. M. Kulińska

Dnia 30 .X .2018 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Brzegu odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka” a bohaterami tego wydarzenia były dzieci z grupy I „Maleństwa”.


W uroczystości wzięli udział rodzice jak i ich rodziny. ”Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dzieci pod kierunkiem Pań Karoliny Hałat i Hanny Iwasyszyn zaprezentowały program artystyczny, wykazały się nie tylko umiejętnościami, ale i wielka odwagą, było to pierwsze publiczne wystąpienie przedszkolaków.

Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, a także zaprezentowały taniec otrzymując od rodziców wielkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań -stały na jednej nodze, podskakiwały i uśmiechały się do publiczności – po czym Pani Dyrektor Marzena Augustyn za pomocą „czarodziejskiego ołówka” i „wystrzałowego confetti”dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Rodzice również „ślubowali” zapewniając, że sprostają nowym wyzwaniom w wychowaniu przedszkolaków. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Tekst i fot. M. Kulińska