I LO otrzymało certyfikat szkoły promującej honorowe krwiodawstwo

0
fot. I LO

W dniu 22.11.2018r. odbyło się, w ramach obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa, spotkanie uczniów klas II i III dotyczące honorowego krwiodawstwa podczas którego I LO otrzymało certyfikat szkoły promującej Honorowe Krwiodawstwo. Spotkanie składało się z dwóch części.


Część pierwszą poprowadził wieloletni zasłużony dawca krwi Pan Krzysztof Jachniewicz, który opowiedział młodzieży o honorowym krwiodawstwie z perspektywy dawcy krwi, o przywilejach z tym związanych oraz zaprezentował młodzieży uzyskane w związku z tym odznaczenia.

Część drugą poprowadziła Pani doktor Katarzyna Weiner – Szokalska, która jest kierownikiem Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Brzegu i przedstawiła młodzieży krwiodawstwo od strony typowo medycznej, podczas której wyjaśniła młodzieży, kto może zostać honorowym krwiodawcą, a kto nie może oddawać krwi. Młodzież dowiedziała się, jak przygotować się do oddawania krwi i jak często można to robić.

Pod koniec każdej części młodzież mogła zadawać pytania, co na pewno uatrakcyjniło to spotkanie i poszerzyło wiedzę młodzieży na wspomniany temat.
Warto nadmienić, że w naszej szkole jest grupa uczniów, która systematycznie oddaje krew i mamy nadzieję, że niniejsze spotkanie spowoduje, że takich osób będzie coraz więcej.

Anna Sobutka
Opiekun SK PCK