Turniej mikołajkowy w I LO w Brzegu

0
fot. Milena Obierzyńska

Janusz Korczak powiedział kiedyś, że ,,kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. I Liceum Ogólnokształcące od lat realizuje tę maksymę, organizując imprezy szkolne dla dzieci ze szkół podstawowych. W tym roku, 6 grudnia ,,stary” ogólniak po raz kolejny, z inicjatywy zespołu nauczycieli wychowania fizycznego, zorganizował turniej mikołajkowy dla najmłodszych uczniów naszego mista. Udział w nim wzięły cztery szkoły z Brzegu: PSP nr 1, PSP nr 5, PSP nr 6 oraz PSP nr 8.


,,Mała młodzież” , bo właśnie tak należy nazywać uczestników tegorocznego turnieju, rywalizowała ze sobą w 8 różnych konkurencjach, które wymagały od nich ogromnego wysiłku. Nasi mali uczestnicy z każdym zadaniem poradzili sobie brawurowo, wszystkie ćwiczenia wykonywali z dokładnością, a co najważniejsze z uśmiechem na twarzy. Podczas rozgrywek towarzyszył im Święty Mikołaj, którego zadaniem było przyznać dwa dodatkowe punkty ( za najpiękniejszą bombkę na choince oraz za najstaranniejszy napis ,, Mikołaj i ja”) oraz jego śnieżynki, uczennice klas 3 naszego liceum. Bohater naszych zawodów za każdym razem miał ogromny dylemat, której pracy przyznać dodatkowy punkt, bo jak twierdził ,, każda zasługiwała na wyróżnienie”.

Był to niesamowity dzień, ponieważ przebywanie wśród tak wspaniałej młodzieży, która z szerokim uśmiechem oraz zapałem wykonywała kolejne zadania, to najcenniejsza lekcja życia dla nas – starszych kolegów i koleżanek. Jak każdy turniej, ten nasz, również miał swoich wygranych : -pierwsze miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, -drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8, -trzecie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, -czwarte miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6. Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego oraz UKS. Uważamy jednak, że najważniejszy w tym dniu nie był puchar, a współzawodnictwo i dobra zabawa. Dla nas, organizatorów, każde dziecko jest zwycięzcą i należą mu się ogromne brawa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że odwiedzicie nas za rok.

Autorka tekstu: Aleksandra Wójcik, klasa 3e
Autorka zdjęć: Milena Obierzyńska, klasa 1b