Mikołajki dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie

0
fot. ZS CKP w Grodkowie

Kolejny raz uczniowie ZS CKP w Grodkowie przygotowali paczki mikołajkowe dla 55 dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie. Organizatorką imprezy mikołajkowej i tą, która pozyskała słodkie upominki od wielu sponsorów z terenu miasta i okolic, była nauczycielka języka angielskiego ZS CKP w Grodkowie, Anna Tyc.


Ponadto, w ramach działalności szkolnego wolontariatu p. Anna zmobilizowała społeczność uczniowską, nauczycieli i pracowników szkoły do zbiórki pieniędzy na przybory szkolne, tj: zeszyty, mazaki, kredki, gumki i ozdoby świąteczne, które także znalazły się w paczkach mikołajkowych dla dzieci. W zbiórkę prezentów, którymi obdarowywał wychowanków Ośrodka nasz szkolny Mikołaj, uczeń klasy IV TW – Michał Jarosz- bardzo aktywnie zaangażowały się dzieci i rodzice klasy II b Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodkowie oraz młodzież naszej szkoły, dzięki temu pozyskano wiele zabawek, pluszaków, gier i klocków.

6 grudnia, okazji Mikołajek, uczniowie ZS CKP w Grodkowie przygotowali dla wychowanków z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego niespodziankę. O 9 godzinie wszystkie dzieci z Ośrodka wraz z rodzicami, zebrali się w dużej sali, gdzie pięknie powitali ich przebrani uczniowie ZS CKP – Czarodziej i jego przyjaciele, którzy zaprezentowali dla nich krótkie przedstawienie. Następnie do wspólnej zabawy zostały włączone także zgromadzone dzieci. Każda klasa dostała do wykonania zadanie. Wszyscy z uśmiechem i wielkim skupieniem podejmowali wyzwania. Gdy prace dobiegły końca, nadszedł czas, aby głośno zawołać Świętego Mikołaja. Nagrodą dla wszystkich były radosne twarze dzieci, które z uśmiechem podchodziły do Mikołaja po prezenty i robiły sobie z nim zdjęcia. Na zakończenie tego niezwykłego spotkania dzieci recytowały wiersze i wręczyły samodzielnie wykonane obrazki z napisanymi podziękowaniami dla Mikołaja – Michała Jarosza i organizatorki Mikołajek – Anny Tyc.

Za prezenty, zabawki i słodycze bardzo chcielibyśmy podziękować uczniom, nauczycielom i pracownikom ZS CKP w Grodkowie oraz sponsorom – Agro As, Bort ‚Wimar’, Palak – ‚Maszyny Budowalne’ ,Renata Smarduch – ‚Europlast’ , Fireshop, Salon Meblowy – Anna Maciąg, Furs, ‚My Travel’ – Marta Kaczor, Monika Maciejowska – Zawada, uczniom i rodzicom klasy II B Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodkowie.