Bo Babcia i Dziadek to nasze są skarby ,malują uśmiech bez pędzla i farby

0
fot. Przedszkole nr 1

Kto opowie najpiękniejszą bajkę kiedy rodziców nie ma w domu ? Kto pocieszy? Kto przytuli i upiecze najsmaczniejszą szarlotkę? U kogo są najwspanialsze wakacje i święta? Oczywiście u Babci i Dziadka!!


Babcia i Dziadek – odgrywają jedną z bardzo ważnych ról na drodze życiowej niejednego dziecka, to najlepsi przyjaciele, na których zawsze można liczyć. W Publicznym Przedszkolu nr 1 w Brzegu w każdej grupie wiekowej odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Aby wyrazić im wdzięczność za ich troskę, miłość i poświęcenie, przedszkolaki pod kierunkiem swoich pań przygotowały programy artystyczne, oprócz montażu słowno-muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne.

Frekwencja ze strony dziadków jak co roku dopisała, przyszły również i prababcie. Dzieci poczuły się wspaniale, witając kochanych gości. Spotkanie międzypokoleniowe upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, oczywiście przy wspólnej herbatce i ciasteczku. A na pamiątkę przemiłego spotkania dzieci wręczały zrobione przez siebie prezenty składając na ich ręce jak najlepsze życzenia.

Takie spotkania są niepowtarzalne, mają na celu wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowanie poczucia przywiązania, wyrażania uczuć i szacunku do osób starszych . Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i siły, aby mogli się jeszcze długo, długo, długo cieszyć z dzieci, swoich dzieci.

Tekst: Małgorzata Kulińska