Projekt edukacyjny UNICEF-u „Wszystkie Kolory Świata” w Przedszkolu Publicznym nr 11 w Brzegu

0

Przedszkole Publiczne nr 11 z Brzegu bierze udział w V edycji projektu „Wszystkie Kolory Świata” UNICEF Polska, którego głównymi celami są kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury; pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne oraz zebranie środków finansowych na ratowanie życia (szczepionek) dla najbardziej potrzebujących dzieci z różnych części świata.


Na początku realizacji projektu przedszkolaki oraz ich rodzice zapoznani zostali z podstawowymi informacjami na temat organizacji UNICEF a także ideą projektu „Wszystkie Kolory Świata”. Dzieci wraz z nauczycielkami w grupach rozmawiały o problemach z jakimi zmagają się dzieci i ich rodziny na świecie: z brakiem dostępu do wody pitnej, do edukacji, do obowiązkowych szczepień, z głodem itp. Dzieci w formie zabawowej podróżowały przez kontynenty poznając wybrane państwa, kulturę, mieszkańców i ich zwyczaje, potrawy, tańce narodowe. Następnie rodzice zapoznani zostali z warunkami uczestnictwa w projekcie. Na podstawie formy wykroju laleczki wysłanej przez UNICEF chętni rodzice wraz ze swoimi dziećmi w domu szyli charytatywne laleczki, ubierając i ozdabiając w sposób odpowiadający kulturze wybranego kraju. Rodzice, dziadkowie, najbliżsi jak również personel przedszkola wcielając się w rolę artystów i kreatorów mody rozwijali swoją kreatywność i wyobraźnię.

Nadawali „akt urodzenia” lalkom tj. dane personalne: imię, kraj pochodzenia, wiek, imię twórcy a także zainteresowania.

Zaangażowanie w projekt, którego ideą jest pomoc potrzebującym dzieciom na świecie było ogromne. Zgromadziliśmy 60 oryginalnych, niepowtarzalnych , pięknych lalek o różnych narodowościach, które można obejrzeć na wystawie znajdującej się na holu I piętra w naszym przedszkolu. Galeria zdjęć znajduje się również na stronie internetowej przedszkola tj. www.pp11brzeg.pl

Wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt poświęcając swój czas na uszycie charytatywnej laleczki BARDZO DZIĘKUJEMY. Jednoczenie zapraszamy całe rodziny do licytacji, która odbędzie się 21.02.2019 na holu I piętra i rozpocznie się o godz. 1515.

ZAPRASZAMY
PRZYJDŹCIE, WYLICYTUJCIE I POMÓŻCIE DZIECIOM W CZADZIE, SIERRA LEONE, SUDANIE POŁUDNIOWYM I ANGOLI.

Koordynator projektu: mgr Katarzyna Bąk