DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W „PIĄTCE”

0
fot. Szkoła

W ubiegły czwartek – 21 lutego Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Brzegu zorganizowała Dzień Otwartych Drzwi dla przyszłych uczniów, rozpoczynających naukę w klasie pierwszej w kolejnym roku szkolnym. Korytarze naszej PIĄTKI wypełniły się roześmianymi i zaciekawionymi przedszkolakami, którzy wraz z rodzicami, rodzeństwem i innymi bliskimi mieli okazję poznać bliżej placówkę. Spotkanie miało na celu oswojenie dzieci z  perspektywą rozpoczęcia nauki w I klasie i zaprezentowanie w atrakcyjny sposób dzieciom i ich rodzicom miejsca nauki.


Gości w progu szkoły witał tygrysek Franio, zachęcając do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Wzdłuż korytarza stał szpaler odświętnie ubranych najstarszych uczniów naszej szkoły, kierując przybyłych do holu. Tam zebranych powitała pani dyrektor Beata Kulbaka oraz panie vice dyrektor – Ewa Niemczyk i Beata Matyszczak. Gościom zaprezentowano inscenizację w wykonaniu uczniów klasy drugiej, pt. „Czerwone Kapturki”.

Przedstawienie spotkało się z  entuzjastycznym odbiorem i uśmiechem na twarzach dzieci. Następnie rezolutne przedszkolaki utworzyły długi pociąg i pozwoliły zabrać się w emocjonującą podróż po szkole. W tym czasie panie dyrektor przybliżyły rodzicom rys placówki, główne priorytety pracy szkoły, organizację codziennego szkolnego życia. Rodzice mieli okazję zadać nurtujące ich pytania, związane z wyzwaniami, jakie czekają na ich Pociechy od września. Później był czas na indywidualne rozmowy z Dyrekcją, nauczycielami oraz na zwiedzanie szkolnych pomieszczeń. W tym czasie przedszkolaki zostały podzielone na sześć grup, odznaczone kolorowymi tarczami z „5-ką na pięć” i w asyście uczniów z Samorządu Uczniowskiego powędrowały do sal lekcyjnych, gdzie zostały zaproszone do uczestnictwa w różnych zajęciach. Czekały na nie eksperymenty w laboratorium fizyczno-chemicznym, zabawy przy MAGICZNEJ ŚCIANIE, zajęcia ruchowe w salce gimnastycznej, mini wprawka na lekcji języka angielskiego, zabawy ze śpiewem, tańcem i muzykowaniem, zajęcia plastyczne i logopedyczne.

„Na deser” było, uwielbiane przez dzieci, malowanie twarzy według najnowszych trendów modowych i zgodnie z indywidualnym zamówieniem. Na miłośników dobrej lektury czekał kiermasz książek, bo przecież już przedszkolak wie, że dobry zwyczaj to książki kupuj lub wypożyczaj. Mali goście bardzo chętnie brali udział we wszystkich zaproponowanych formach aktywności, wykazując się przy tym dużą pomysłowością i kreatywnością. Dzieci mówiły też o tym, że odczuły ulgę, widząc, że w klasach są dywany, pudła z klockami, gry i książeczki. Szybciutko przekonały się, że nauka jest fajna. Rodzice również mogli się przekonać, że szkoła jest kolorowa, bezpieczna i architektonicznie przyjazna najmłodszym.

Dziękujemy więc rodzicom i dzieciom za przybycie i wspólnie spędzony czas!
Mamy nadzieję na spotkanie we wrześniu.

Magdalena Ignasiak