„Dzień Godności” w Zespole Szkół Specjalnych w Brzegu

0

7 maja 2019 r. na boisku Zespołu Szkół Specjalnych odbył się obfitujący w wiele atrakcji piknik z okazji obchodów Dnia Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Uczestnikami pikniku oprócz uczniów i pracowników placówki byli także rodzice i absolwenci szkoły.


Wychowankowie brali udział w bardzo emocjonującej zabawie, która polegała na strzelaniu do tarczy z użyciem broni do paintballu. Każdy uczestnik za swoją aktywność otrzymał pamiątkowy dyplom z rąk żołnierzy I Pułku Saperów w Brzegu, którzy przygotowali i zabezpieczali jedną z rozrywek tego dnia. Kolejną atrakcją była prezentacja sprzętu przeciwpożarowego i pokaz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowane przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przylesiu. Jednak największą radością pikniku okazało się spotkanie z alpakami, którym na co dzień przyświeca motto: „Niesiemy radość”.

Piórko i Billy z pobliskich Młodoszowic dostarczyli uczniom i nie tylko wiele uśmiechu. Z ogromną cierpliwością poddawali się głaskaniu, przytulaniu i pozowaniu do dziesiątek zdjęć. Bez wątpienia terapia kontaktowa w towarzystwie alpak wspomogła efektywność procesu terapii i rehabilitacji podopiecznych. Zwierzęta na długo pozostaną w ich pamięci ulubionymi bohaterami szkolnych imprez. Kto nie miał dość niespodzianek mógł skorzystać z rozkoszy cukierniczych piknikowego stołu, gdzie wspaniale pachniały i wybornie smakowały przygotowane przez uczniów pieczone jabłka, kruche ciasta z jabłkami oraz jabłkowe krążki w cynamonowym puchu.

Ten pełen rozrywek dzień w plenerze nie odbyłby się bez wsparcia Ochotniczej Straży Pożarnej w Przylesiu, I Pułku Saperów w Brzegu oraz alpaków.

Serdecznie dziękujemy za piękny dzień!