„Jedynka” kolejny raz na podium

0

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 już wiele razy pokazali, że potrafią odnieść zwycięstwo w różnorodnych konkursach. Do grupy kreatywnych uczniów należy Julia Owsiak z klasy szóstej, która tym razem wykazała się talentem pisarskim, biorąc udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym „Siatkówka – sport, co łączy a nie dzieli!” Organizatorom zależy, aby konkurs, związany z polską siatkówką, przyczynił się do powiększenia grona sympatyków tej pięknej dyscypliny sportowej. Julia pod czujnym okiem Pani Beaty Rudyk napisała przepiękną fraszkę „Na Bartosza Kurka” i wywalczyła II miejsce w kraju.


31 maja 2019 r. w Urzędzie Miasta w Byczynie miała miejsce uroczysta gala rozdania nagród, na którą przybyli uczniowie i ich opiekunowie z różnych stron kraju. Pomysłodawczyni konkursu, Pani Anna Pliszek, podsumowała tegoroczną edycję, w której wzięło udział 97 uczestników, w tym 42 w konkursie literackim.  Podkreśliła, że Brzeg po raz pierwszy uczestniczy w w/w konkursie i od razu z takim sukcesem. Podczas uroczystości miało miejsce losowanie wśród laureatów trzech piłek siatkowych ufundowanych przez Opolski Związek Piłki Siatkowej. Przedstawiciel związku ubolewał nad tym, że Brzeg nie jest już ośrodkiem piłki siatkowej, który jeszcze kilkanaście lat temu tak prężnie działał. Jednak wyraził nadzieję, że może sukces Julii w konkursie będzie pierwszym krokiem w odbudowie tej dyscypliny w naszym mieście.

Kolejnym punktem gali była prezentacja przez laureatów fragmentów swoich  prac. Był też czas na zwiedzanie Izby Tradycji oraz podziwianie panoramy Byczyny z wieży Urzędu Miasta. Na zakończenie miał miejsce poczęstunek w formie pizzy w Restauracji Hetmańskiej.

Julce gratulujemy talentu pisarskiego i życzymy wielu sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Beata Rudyk