Piknik Rodzinny w PP nr 1 w Łosiowie

0

Wakacje już tuż tuż. Powoli można myśleć o czasie wolnym od lekcji, o przygodach które czekają nasze dzieci i nowych przyjaciołach, które poznają. My zaś spotykamy się z nimi by przekazać im to, co jest ważne by ten czas był spędzony bezpiecznie i bez niepotrzebnych zmartwień.


Tym razem spotkaliśmy się z najmłodszymi podczas pikniku rodzinnego w Łosiowie. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia z bliska radiowozu policyjnego. Dzieci chętnie wsiadały za kierownicę by poczuć się przez chwilę jak prawdziwi policjanci. Sprawdzały jak działają kajdanki i pytały o sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Jednak największą atrakcją dla najmłodszych było małe miasteczko ruchu drogowego i sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych. Tam dzieci mogły poznawać przepisy ruchu drogowego i utrwalić sobie na jakim świetle można przejść przez pasy. Przy tej okazji przypominaliśmy najmłodszym zasady obowiązujące podczas spacerów i wycieczek rowerowych z rodzicami. Mówiliśmy o tym, że warto korzystać z elementów odblaskowych, kiedy na dworze jest już ciemno i zakładać kask na przejażdżki rowerowe.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą…” przypomnieliśmy najważniejsze zasady obowiązujące na kąpielisku. Ważne by dzieci zawsze do wody wchodziły pod bacznym okiem opiekunów i nigdy same się nie oddalały na plaży.

Warto rozmawiać z naszymi pociechami w szkole, przedszkolu i w domu. To na nas dorosłych spoczywa obowiązek opieki nad nimi. To od nas powinni czerpać wiedzę dzięki której, same będą mogły zadbać o własne bezpieczeństwo. Zatem zdobywajmy wiedzę i przekazujmy dalej.

Oprócz pogadanek o bezpieczeństwie nie zabrakło wielu innych atrakcji. Był dmuchaniec, animacje i konna przejażdżka. Dzieci doskonale się bawiły, a na zakończenie Ochotnicza Straż Pożarna z Łosiowa przedstawiła jak działają na miejscu wypadku i z rozbitego samochodu wyciągają poszkodowane osoby.