Rozśpiewane przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Brzegu

0

W dniu 12 października 2019 w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbył się X Jubileuszowy Festiwal Piosenki Turystycznej „Z piosenką na Stobrawskim Zielonym Szlaku”. Grupa przedszkolaków z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Brzegu pod opieką nauczycielek Małgorzaty Wolszon i Małgorzaty Kulińskiej oraz bardzo silnej grupy wspierających Rodziców, zaprezentowała na festiwalu swoje wokalno-muzyczne możliwości.


Dzieci zaśpiewały piosenki w dwóch kategoriach min. w kategorii autorskiej piosenki „Przedszkolaki na Stobrawskim szlaku”, której autorem tekstu i muzyki jest pani Róża Gerlach, nauczycielka PSP nr 3 i Szkoły Muzycznej w Namysłowie oraz w kategorii na piosenkę śpiewnika „Stobrawskiego szlaku”-„Zielonym szlakiem Jasia i Małgosi”- gdzie w obu prezentacjach dzieci otrzymały dwa drugie miejsca i oczywiście nagrody!!! Słowa autorskiej piosenki zawierały treści o małej ojczyźnie w oczach przedszkolaka oraz o brzeskim Zamku Piastów Śląskich. Przedszkolakom gratulujemy odwagi, ponieważ stać na scenie śpiewać i rywalizować z pozostałymi to nie lada wyczyn a także zdobytego zaszczytnego II miejsca na podium.

Dziękujemy serdecznie Pani Magdalenie Malinowskiej nauczycielce grupy Kubusie za zaangażowanie w przedsięwzięciu przygotowań do konkursu. Ogromne podziękowania składamy na ręce Rodziców, na których zawsze możemy liczyć i dzięki którym dzieci mogą przeżywać radość z ich udziałem oraz rozwijać swoje zdolności i zainteresowania. Laureatami nagród są : Robert Stefaniak , Olivia Głuszko – soliści oraz zespół w składzie Livia Kotecka, Zosia Gabryel, Zuzia Ignatowicz, Staś Stasiak, Lena Romanowicz, Nadia Barańska, Oluś Orawczak, Antoś Woroszczuk, Antosia Bandrowska, Marika Błachut, Wiktoria Gackowska.

Tekst: Małgorzata Kulińska
Foto: Rodzice PP NR 1