Wsparcie na starcie

0

Nauka jest przyjemniejsza, a przede wszystkim efektywniejsza, gdy można się uczyć w towarzystwie osób, które znamy i z którymi czujemy się dobrze. Dlatego 28 października aż 8 klas pierwszych wraz z wychowawcami wzięło udział w corocznej akcji „Wsparcie na starcie”. Mamy wspaniałą młodzież, a ta która rozpoczęła w tym roku szkolnym naukę w naszej szkole jest po prostu niesamowita, komunikatywna i bardzo kreatywna – stwierdzili wychowawcy klas pierwszych Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu.


Jak co roku po adaptacji w szkole, integrujemy „pierwszaków” w Parku Wolności. W tym przepięknym brzeskim miejscu już od samego rana było pełno radości, zabawy i rywalizacji.

Nie ma co się dziwić, przecież, najlepsi zawodowcy w mieście rywalizowali w konkurencjach sportowych, intelektualnych oraz nauki przez zabawę. Zadania i ćwiczenia integracyjne miały za zadanie zwiększenie spójności grupy, komunikacji między sobą, a przede wszystkim stworzenia poczucia bezpieczeństwa w klasie.  Całość przygotowały nauczycielki wychowania fizycznego Agata Scąber oraz Marta Rabenda wraz z Samorządem Uczniowskim.