Narodowe Święto Niepodległości w PP8

0

W piątek 8 listopada przedszkolaki, Grono Pedagogiczne oraz cały personel Przedszkola Publicznego nr 8 w Brzegu wspólnie obchodzili 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Tego dnia całe przedszkole ozdobione było biało-czerwonymi symbolami i pracami  dzieci, które wykonały flagi, godło, kotyliony wykorzystując różne techniki plastyczne. Najstarsza grupa „Gepardy” przygotowała patriotyczny program artystyczny. Podczas występu dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Zatańczyły również Poloneza i Krakowiaka. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz wyrażanie szacunku do ojczyzny poprzez odpowiedni strój i postawę.

Po występie, o godzinie 11.11 wszystkie grupy wspólnie odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego włączając się w akcję MEN „Szkoła do Hymnu”.

Święto Niepodległości było bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w takich uroczystościach przedszkolaki w przystępny dla nich sposób poznają historię Polski, od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia wobec swojego kraju.

J.O.