W Ósemce- „Śniadanie daje moc”. Tak, tak to prawda… 

0

Już po raz ósmy nasza szkolna społeczność wzięła udział w akcji ,,Śniadanie daje moc”. W tym roku, ze względu na duże zainteresowanie tematyką, postanowiliśmy w klasach 1-3 PSP nr 8, całe piątkowe zajęcia- ( 08.11.2019) przeprowadzić w oparciu o świetną zabawę, dzięki której uczniowie uczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.


Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, a także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.

W zorganizowaniu akcji, podobnie jak w ubiegłych latach, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się wyspy mleczne, kanapkowe, owocowe, warzywne pięknie pachnące i zachwycające swoim wyglądem.

Nauczyciele przeprowadzili zajęcia oparte o doświadczenia praktyczne, dzięki którym dzieci dowiedziały się jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu. Uczniowie czynnie brali udział w dyskusji na temat zasad zdrowego odżywiania, sami dobierali składniki na pięć posiłków w ciągu dnia. Aktywnie pracowali w grupach ucząc się pracy zespołowej i wspólnego rozwiązywania problemów. Dzieci mogły wspólnie zjeść najważniejszy posiłek dnia, miały frajdę z dzielenia się z innymi. Spróbowały nowych smaków, dowiedziały się co lubią na śniadanie jeść ich rówieśnicy.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Przykład, który może przemówić do wyobraźni dzieci? Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu
i drugiemu potrzebne jest „paliwo”.

Aneta Barcewicz