Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Publicznym Przedszkolu w Jankowicach Wielkich

0

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.


8 listopada w Publicznym Przedszkolu  w Jankowicach Wielkich obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci odświętnie ubrane odśpiewały punktualnie o godzinie 11:11 hymn Polski „ Mazurek Dąbrowskiego”, dzieci złożyły również biało-czerwone kwiaty przy kamieniu upamiętniającym Odzyskanie Niepodległości przez Polskę, który znajduje się w Jankowicach Wielkich. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

W tygodniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny „Barwy Ojczyste” zorganizowany przez panią Paulinę Nowosielską oraz panią Magdalenę Siedlecką nauczycielki z Publicznego Przedszkola w Jankowicach Wielkich oraz z Oddziału Przedszkolnego w Czeskiej Wsi. Głównym celem konkursu było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Autor: Paulina Nowosielska