W drodze do skarbu… Program profilaktyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu

0

14 i 15 listopada br. ósmoklasiści z naszej szkoły mieli przyjemność wziąć udział w ARCHIPELAGU SKARBÓW – programie profilaktycznym, opartym na badaniach naukowych i rekomendowanym przez instytucje państwowe.


Projekt ten od wielu lat pomaga młodym ludziom uwierzyć, że możliwa jest realizacja najgłębszych pragnień, a szczególnie marzeń o pięknej, trwałej miłości na całe życie, zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy i pornografii. Terapeuci mówią o pięknie miłości i seksualności, pokazując wartość czekania z kontaktami seksualnymi do trwałego i wiernego związku w dorosłości. Prowadzone są też badania naukowe, diagnoza zachowań problemowych i pozytywnego potencjału młodzieży.

W trakcie tych dwóch czterogodzinnych spotkań trenerzy zamienili grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Zajęcia te to nie tylko wykład i prelekcja, ale przede wszystkim działania praktyczne, w trakcie których uczniowie sprawdzali siebie i swoje możliwości, a także otrzymali różne gadżety.

Archipelag skarbów gościmy w naszej szkole od kilku lat i mamy nadzieję, że będziemy mieli przyjemność szukać skarbu w kolejnych latach.

Warsztaty dziennikarskie PSP nr 6

Adriana Puzyniak