Wygrana dla uczniów PSP nr 1 w Zamkowym Turnieju Poetyckim

0
Malwina Niczyporuk - wyróżnienie

15 listopada 2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w Zamkowym Turnieju Poetyckim dla szkół podstawowych i średnich z województwa opolskiego w ramach XXX Najazdu Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu.


W przepięknej scenerii około 50 młodych poetów mogło zaprezentować swój artystyczny talent. Każdy uczestnik konkursu wygłosił napisany przez siebie wiersz o dowolnej tematyce. Wszystkich przybyłych gości, zarówno młodych artystów jak i publiczność, przywitali Pani Anna Techmańska – zastępca dyrektora Muzeum Piastów Śląskich oraz Pan Janusz Wójcik – główny organizator Najazdu.

Po wysłuchaniu prezentacji uczestników Turnieju i po obradach, jury wyłoniło laureatów. Werdykt komisji był dla naszych uczniów i ich opiekunów miłym zaskoczeniem. Julii Owsiak z kl. 7a (opiekun Pani Beata Rudyk) przyznano I miejsce w kategorii szkół podstawowych, a miejsce III uzyskała Julia Pszczolarska z kl. 8 a (opiekun Pani Beata Rudyk). Wyróżnienie w tej samej kategorii przypadło Malwinie Niczyporuk z kl. 5a (opiekun Pani Marzena Kuleba). Ponadto Julka Owsiak otrzymała Nagrodę Ikara, a Daria Czuruń z klasy 8a (opiekun Pani Beata Rudyk) została wyróżniona nagrodą Forum Seniorów.

Całej uroczystości towarzyszyły niesamowite emocje, bo jak zauważyła jedna z organizatorek wydarzenia – Pani Joanna Gala – Wójcik – konkurs ten okazał się okazją do zaprezentowania nie tylko twórczości, ale też własnych odczuć. Na zakończenie Burmistrz Brzegu – Pan Jerzy Wrębiak podziękował organizatorom i życzył powodzenia młodym poetom. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wspaniałym poetkom z PSP nr 1. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

 

Beata Rudyk

Zdjęcia – Piotr Owsiak