Wigilia Samorządu Uczniowskiego w ZSB w Brzegu

0

Święta Bożego Narodzenia to czas, na który wszyscy czekają z niecierpliwością przez cały rok. Przygotowania, spotkania z rodziną, dzielenie się opłatkiem, życzenia, kolędy i ten najbardziej magiczny dzień w roku – Wigilia.  Co roku, tuż przed świętami, uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu spotykają się ze swoimi wychowawcami, nauczycielami na klasowych Wigiliach.


Do tradycji szkoły należy również organizacja Wigilii przez Samorząd Uczniowski, który w tym roku wraz z opiekunkami, nauczycielkami – Agatą Scąber i Martą Rabendą, przygotował 19. grudnia spotkanie dla uczniów. Przygotowana wieczerza wigilijna zjednoczyła wszystkich wokół wspólnie przeżywanych świąt. Nie zabrakło karpia, pierogów oraz czerwonego barszczu z uszkami.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Anetta Zych-Rzepecka (naczelnik Wydziału Oświaty Powiatu Brzeskiego), Anna Paprocka -Panko (Stowarzyszenie Semper Avanti), członkowie Rady Rodziców, absolwenci szkoły oraz przedstawiciele Ochotniczego Hufca Pracy w Brzegu. Wszystkich zgromadzonych uroczyście przywitała dyrektorka szkoły Renata Jabłońska-Denes.

Ogromnej mocy i ogromnej pasji do kształtowania świata, w którym żyjecie, tak aby wszyscy byli szczęśliwi – składała życzenia Anetta Zych- Rzepecka. 

Te i inne słowa zostały wypowiedziane podczas łamania się opłatkiem. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd i solowego występu Damiana Lisa. 

Pielęgnowanie narodowych zwyczajów, tradycji naszych przodków to jedno z najważniejszych przesłań dzisiejszego spotkania. Bo zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce Jest Boże Narodzenie. (…) – mówił tekstem Matki Teresy z Kalkuty Tomasz Wypych, katecheta. – Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. – dodał nauczyciel. 

Spotkanie nie mogłoby się odbyć gdyby nie firmy, które wspierają szkołę od wielu lat. Podziękowania przekazano, m.in. Restauracji „Mario” Alicja i Mariusz Firek, Cukierni „Cuper”, Firmie „Bartek” oraz przyjaciołom z Ochotniczego Hufca Pracy.